Yükleniyor...

En Büyük Ethereum Balinaları, Bu Üç DeFi Varlığını Biriktiriyor

WhaleStats, yeni yıla girerken en zengin Ethereum (ETH) balinalarının üç merkeziyetsiz finans (DeFi) varlığı biriktirdiğini ortaya koydu.

balina

WhaleStats, yeni yıla girerken en zengin Ethereum (ETH) balinalarının üç merkeziyetsiz finans (DeFi) varlığı biriktirdiğini ortaya koydu.

WhaleStats’tan gelen verilere göre borsa dışı 1000 Ethereum balinası, merkezi olmayan borsa (DEX) SushiSwap’ın yönetim token’ı olan SUSHI’yi tutuyor.

Balina izleme platformu, geçtiğimiz hafta 32.868 dolar değerinde ortalama 3.499 SUSHI satın aldığını gösteriyor. Toplam kripto varlıkları 3.5 milyar dolar olan en zengin ikinci ETH balinası, üç ayrı işlemde 17.56 milyar dolar değerinde 1.83 milyon SUSHI satın aldı.

Balinalar ayrıca yerel borç verme ve ödünç alma protokolü Aave’ye yüklendi ve aynı zaman diliminde ortalama 21.314 dolar değerinde 78 AAVE satın aldı.

Uniswap (UNI) Alımları Arttı

Ethereum balinaları aynı zamanda Uniswap (UNI) de satın alıyor. WhaleStats, büyük kripto yatırımcılarının son yedi gün içinde 11.972 dolar değerinde ortalama 678 UNI token satın aldığını gösteriyor. Önde gelen akıllı sözleşme platformunun kendisi, aynı zaman diliminde ortalama 1,84 milyon dolar değerinde ETH alımı yaptı.

İkinci ve üçüncü sırayı ise stablecoin’ler Tether (USDT) ve USD Coin (USDC) alıyor.

Ethereum ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC) beş numarada yer alıyor ve ardından blok zinciri tabanlı oyun ekosistemi The Sandbox (SAND) geliyor. stablecoin Gemini Dollar (GUSD) sekizinci sırayı alırken, merkezi olmayan oracle ağı Chainlink (LINK) dokuzuncu sırada yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner