Yükleniyor...

El Salvador Başkanı Bukele, 2022 Yılı İçin Bitcoin (BTC) Tahminlerini Paylaştı

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele yeni yıl için Bitcoin ile ilgili bazı tahminlerini Twitter'da paylaştı.

nayib btc

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele yeni yıl için Bitcoin ile ilgili bazı tahminlerini Twitter’da paylaştı. Bukele, en az iki ülkenin en büyük kripto para birimi yasallaştırarak El Salvador’u takip edeceğinden emin.

Ekim ayında BitMEX CEO’su Alexander Höptner de enflasyon endişeleri ve yüksek havale maliyetleri nedeniyle beş kadar gelişmekte olan ülkenin Bitcoin’i kucaklayacağını iddia ederek daha da iyimser bir tahmin paylaşmıştı.

Bilindiği üzere El Salvador, Eylül ayı başlarında Bitcoin’i resmi para birimi olarak kabul ederek “hiperbitcoinizasyon” için zemin hazırladı. Kasım ayında Bukele, hükümetin blok zincir altyapı firması Blockstream ile 1 milyar dolar değerinde Bitcoin tahvili ihraç etmek için ortaklık kurduğunu duyurdu. Gelirin bir kısmı Conchagua yanardağının yakınında inşa edilecek ilk Bitcoin şehri için kullanılacak.

Bukele, son olarak hükümetin şehrin inşaatına bu yıl başlayacağını ve yanardağ tahvillerinin aşırı talep göreceğini tahmin etti. Bukele, ayrıca Bitcoin’in bu yıl ABD seçimlerinde önemli bir konu olarak öne çıkacağını söyledi. Başkan ayrıca 2022 Nisan ayında düzenlenecek Bitcoin konferansında da büyük bir sürpriz olacağını belirtti.

100.000 Dolarlık Hedef

Bukele ayrıca, dünyanın en büyük kripto para biriminin 2022’de 100.000 doları aşacağını iddia etti. Daha önce bildirildiği üzere Fundstrat analisti Tom Lee de lider kripto para biriminin bu yıl yukarıda belirtilen seviyenin üzerine çıkabileceğinden, hatta 200.000 dolara kadar tırmanacağından söz etmişti.

Kripto para birimi patronu Brock Pierce de yakın zamanda Bitcoin fiyatının bu yıl 200.000 doları geçebileceğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner