Yükleniyor...

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, Bitcoin Cash’i (BCH) “Başarısızlık” Olarak Nitelendirdi

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Bitcoin Cash hakkında yanıldığını kabul etti.

vitaik

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Bitcoin Cash hakkında yanıldığını kabul etti.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Bitcoin Cash’le alakalı yorumlar yaptığı bir tweet dizisinde BCH’nin çoğunlukla başarısız olduğunu kabul etti. Buterin tweetlerinden birinde, önde gelen Bitcoin fork’unun asi bir zihniyetten oluşan bir protesto hareketi olmaya odaklandığını ve bu nedenle tutarlı bir ilerleme yolundan yoksun olduğunu söyledi.

Bitcoin Cash, Bitcoin’e alternatif olarak Ağustos 2017’de piyasaya sürülmüştü. Bitcoin Cash ilk başarıyı elde ettikten ve Kasım 2017’nin ortalarında piyasa değeriyle Ethereum’u geçmeyi başardıktan sonra Buterin, tartışmalı fork’un Bitcoin için “meşru bir rakip” olarak ortaya çıktığını söylemişti.

Bitcoin Cash daha sonra büyük bir gerileme yaşayarak, piyasa değeri ile 25. sıraya kadar düştü. BCH, Kasım 2017’deki zirvesinden bu yana Bitcoin’e karşı %98 oranında düştü.

Buterin Tahminlerini Gözden Geçirdi

Buterin, bazıları neredeyse on yıl önce yapılmış olan diğer tahminlerini de tekrar gözden geçirdi.

27 yaşındaki Kanadalı-Rus programcı, 2017’de yaptığı Bitcoin ücretleri hakkındaki yorumunu ele aldı ve Ethereum’un ölçeklendirme sorunları ışığında hala o fikirlerinin arkasında olduğunu iddia etti.

Buterin ayrıca başlangıçtaki Proof of stake ve sharding yol haritasının gülünç derecede yanlış olduğunu da kabul etti.

Bunun da ötesinde, Buterin, özellikle gurur duyduğu Uniswap gibi merkezi olmayan bir borsanın ortaya çıkacağını da öngörmüştü. Ancak programcı, 2021’de sektörü kasıp kavuran NFT’leri tahmin edememişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner