Ana Sayfa Borsalar En Büyük Üçüncü Kripto Para Birimi Ethereum'un Fiyatı 13 Dolara Düştü!

En Büyük Üçüncü Kripto Para Birimi Ethereum’un Fiyatı 13 Dolara Düştü!

En büyük üçüncü kripto para birimi Ethereum’un fiyatı Coinbase Pro’da 100 dolar seviyesinden aniden 13 dolara düşerek borsadaki yatırımcıları şaşırttı. Türkiye saati ile 09:00’da gerçekleşen fiyat çöküşü sonrası Ethereum kısa sürede toparlandı ve yeniden 97 dolara çıktı.

Söz konusu fiyat çöküşü sadece Coinbase Pro’nun USDC piyasasındaki Ethereum’da görüldü. Bilmeyenler için USDC’nin fintech devi Circle tarafılan çıkarılan ve işletilen ABD dolarına endeksli kripto para olduğunu belirtelim.

Olay sonrasında Coinbase Pro kullanıcıları Twitter, Reddit gibi platformlarda peşi sıra ekran görüntüleri paylaşarak şaşkınlıklarını dile getirdiler.

Benzer olayın 2017 yılının Haziran ayında o zamanlar GDAX olarak bilinen aynı platformda yaşandığını hatırlayanlar olacaktır. O dönem Ethereum’un fiyatı 319 dolardan 0,10 dolara aniden düşmüş ve ardından hızla toparlanmıştı. Bugün olduğu gibi o dönemki fiyat çöküşünün nedeniyle ilgili herhangi bir detay paylaşılmamıştı, ancak para kaybeden yatırımcıların olduğu öne sürülmüştü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Piyasa Özeti