Yükleniyor...

Bitcoin Cash Destekçisi Bazı İsimlere ve Şirketlere Dava Açıldı

Blockchain teknolojisi, madencilik donanımları üzerine kurulan Florida merkezli UnitedCorp adındaki bir şirket, Bitcoin Cash'i destekleyen bazı isimlere dava açtı.

BCH Bitcoin Cash Gizlilik

Blockchain teknolojisi, madencilik donanımları üzerine kurulan Florida merkezli UnitedCorp adındaki bir şirket, Bitcoin Cash’i destekleyen bazı isimlere dava açtı. Şirket, söz konusu isimleri kasten zarara uğratma ve komplo kurmakla suçluyor.

Davanın asıl nedeni ise Bitcoin Cash Hard Fork’u. UnitedCorp, Hard Fork’un Bitcoin Cash standartları dışında gerçekleştiğini öne sürüyor. Şirkete göre Bitcoin.com madencilerinin Hard Fork sırasında Bitcoin ABC tarafına destek vermesi adil değil. UnitedCorp yaptığı basın açıklamasıyla şunları kaydetti:

Bitcoin için kullanılan madencilik gücü Bitcoin Cash Hard Fork’u sırasında yapay olarak Bitcoin ABC için kullanıldı. Merkeziyetsiz olması gereken bir ağın bir gurup insan tarafından manipüle edildiği görülüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

UnitedCorp’ın iddiaları bunlarla sınırlı değil. Şirket, Bitcoin ABC’nin 20 Kasım’da ağa kötü amaçlı bir kod yerleştirdiğini iddia ediyor. Kodun Blockchain’in bazı işlevlerini engelleme özelliğinin bulunduğu belirtiliyor. Bu şekilde Bitcoin ABC’nin gelecekte yapılması muhtemel geliştirmelerde kontrolü mutlak hale getirmek istediği söyleniyor.

Davaya ait dosya Miami Bölge Savcılığı’na verildi. Davalılar arasında Jihan Wu, Roger Ver, Bitcoin.com, Bitmain ve Bitcoin ABC’yi desteklemesinden ötürü kripto para borsası Kraken yer alıyor. Yasal süreçte mahkemeye Bitcoin Cash kullanıcılarının merkeziyetsizlik haklarının olup olmadığı sorulacak ve mahkemenin karar vermesi istenecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x