Yükleniyor...

En Büyük XRP Balinalarından Biri Yarım Milyar Dolar Değerinde XRP Sattı

Ripple’ın kurucu ortağı ve tarihin en büyük XRP balinalarından biri olan Jed McCaleb, yeni yıla dijital varlığın satışından elde ettiği muazzam bir karla girdi

en buyuk xrp balinalarindan biri yarim milyar dolar degerinde xrp satti

Ripple’ın kurucu ortağı ve tarihin en büyük XRP balinalarından biri olan Jed McCaleb, yeni yıla dijital varlığın satışından elde ettiği muazzam bir karla girdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bir Daily Hold haberine göre, Ripple’ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yaşadığı yasal mücadeleye rağmen, Ripple kurucu ortağı geçtiğimiz yıl boyunca 411 milyon dolarlık XRP satışı gerçekleştirerek XRP satışından elde ettiği toplam karı 546 milyon dolara çıkardı.

Blokzinciri takipçisi Whale Alert, McCaleb’in elinde kalan XRP’ler ile birlikte, XRP’lerin satışından elde ettiği miktarın 1.2 milyar dolar olduğunu ve bunun McCaleb’ı kripto para dünyasının en zengin isimlerinden biri yaptığını bildirdi.

McCaleb 2013’te Ripple‘dan ayrıldı ve kendi kripto para girişimi Stellar‘ı başlattı. Ripple ekibinin geri kalan üyeleriyle varılan yasal bir anlaşmaya göre McCaleb, her hafta elindeki XRP’lerin yalnızca belirli bir miktarını satabiliyor. McCaleb bu anlaşmayı ihlal etmekle suçlandıktan sonra, anlaşma 2016 yılında McCaleb’in kabul edeceği şekilde revize edildi.

2020 yılının Ağustos ayı itibariyle McCaleb, günde ortalama 1.74 milyon XRP satıyordu ve bu o zamanın değerine göre kabaca 547.438 dolara karşılık geliyordu.

Ripple’ın SEC ile davalık olduğu haberlerine yanıt olarak, XRP’nin değeri önemli ölçüde düştüğünden, McCaleb’ın dijital varlığın günlük satışından 400.200 dolar elde edebileceği tahmin ediliyor.

Whale Alert’ın araştırmasına göre McCaleb, hala 3.274 milyar değerinde XRP’ye sahip bulunuyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x