Yükleniyor...

Efsane Analist Bitcoin’in (BTC) Aşırı Alım Kavramını Yeniden Tanımladığını Düşünüyor

Bazı trader’lar, Bitcoin’in oldukça yüksek ve dengesiz seyrettiğini söylerken, emtia ticareti efsanesi Peter Brandt, kripto para biriminin aşırı alım kavramını "yeniden tanımladığını" düşünüyor:

efsane yatirimci bitcoinin btc asiri alim kavramini yeniden tanimladigini dusunuyor 2

Bazı trader’lar, Bitcoin’in oldukça yüksek ve dengesiz seyrettiğini söylerken, emtia ticareti efsanesi Peter Brandt, kripto para biriminin aşırı alım kavramını “yeniden tanımladığını” düşünüyor:

“Bitcoin $BTC, “aşırı alım” kavramını yeniden tanımlıyor. Boğa piyasaları aşırı alım bölgesine giriyor ve öyle kalıyor…”

Brandt ayrıca, lider kripto para biriminin üçüncü parabolik ilerlemesinin ortasında olduğunu ve bunun tüm büyük boğa piyasaları için tipik olduğunu söylüyor:

“Büyük boğa piyasaları büyük ölçüde aşırı satın alım gösterir. Tarihi boğa piyasaları tarihsel olarak aşırı satın alınır. Kırmızı oklar, parabolik ilerlemelerin orta noktalarını gösteriyor.”

efsane yatirimci bitcoinin btc asiri alim kavramini yeniden tanimladigini dusunuyor 1

Aşırı Gergin Boğa Piyasaları Normaldir

Bitcoin, Bitstamp borsasında günün ilk saatlerinde tarihte ilk kez 37.000 doların üzerine çıktı. Lider kripto para birimi, sadece son üç ayda %172 arttı. Bu da açıkça bu rallinin sürdürülebilirliği sorusunu gündeme getiriyor.

Teknik açıdan, Göreceli Güç Endeksi (RSI) Bitcoin’in günlük grafiğinde 87’nin üzerinde, bu da kripto para biriminin aşırı alım bölgesinde olduğu anlamına geliyor. Bununla birlikte, büyük boğa piyasalarında RSI, çok daha uzun süreler boyunca aşırı yüksek kalabilir. Aynısı ayı piyasalarında aşırı satış koşulları için de geçerlidir.

Kripto Para Piyasası 1 Trilyon Doları Aştı

Tüm kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri 1 trilyon doları aştı ve Bitcoin tek başına bu devasa miktarın %68.6’sını oluşturuyor.

Ancak Bitcoin, geçen hafta en iyi performans gösteren kripto para birimi olmaktan çok uzak. Ethereum (ETH) ve Cardano (ADA) sırasıyla %63 ve %88 artarken, Stellar (XLM) %188 yükseldi.

Bitcoin (BTC) yayın saati itibariyle 37.450 dolar seviyesinden işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x