Yükleniyor...

En çok kazandıran 5 kripto para – 16 Nisan 2024

Bitcoin'in (BTC) tekrardan düşüş eğilimi göstermesine rağmen son 24 saatte en çok hangi altcoin'ler yükselmeyi başardı?

altcoin yukselis

Bitcoin’in (BTC) tekrardan düşüş eğilimi göstermesine rağmen son 24 saatte en çok hangi altcoin’ler yükselmeyi başardı?

60.500 dolara iğne attıktan sonra hızlı bir şekilde toparlayan Bitcoin, 66.900 dolara ulaşarak kripto para piyasasını birazda olsa rahatlatmıştı. Ancak İran-İsrail gerginliğinin durmak bilmemesi, kripto paraları tekrardan sarstı. Son gelişmelerle beraber 61.750 dolara sarkan Bitcoin her ne kadar altcoin’leri düşüşe itse de bazı projeler ayakta kalıp, yükselişe geçmeyi başardı. Peki son 24 saatte en çok hangi kripto paralarda artış yaşandı?

bitcoin yükselis

1- Core (CORE)

Son zamanların en popüler kripto paraları arasında yer alan Core (CORE), Bitcoin’deki düşüşe rağmen sert yükselişiyle dikkatleri çekti. Yalnızca 24 saatte yüzde 60 artış kaydeden Core, listenin ilk sırasında yer aldı. Bitcoin’in merkeziyetsizliğini ve güvenirliğini temel alan Core, yenilikilçi blockchain yapısıyla bir süre daha adından söz ettirecek gibi duruyor.

kripto para core

2- Zebec Network (ZBC)

2024’ün potansiyelli kripto paraları arasında görülen Zebec Network (ZBC), teknik yapısı ve son yükselişiyle ilgi topladı. Son 24 saatte yüzde 40 artış yaşayan ZBC, kısa zaman diliminde fincan-kulp formasyonuna gidiyor olabilir. Güncel duruma bakıldığında 153,9 milyon dolar piyasa değerine ulaşan ZBC, listenin ikinci sırasına oturdu.

kripto para zebec

3- Beta Finance (BETA)

Bir zamanlar sert yükselişleriyle piyasaya damga vuran Beta Finance (BETA) son hamlesiyle olumlu sinyaller verdi. Son 24 saatte yüzde 27 yükseliş yaşayan BETA, listenin üçüncü sırasında yer aldı. Kısa zaman diliminde etkili bir performans ortaya koyan popüler coin, aynı ivmeyi uzun vadeye yayabilirse bu boğa sezonunda tekrardan kendisini gösterebilir.

kripto para beta

4- Mantra (OM)

Piyasaya sürüldüğü zaman çoğu kripto yatırımcısının ilgisini çeken Mantra (OM), Bitcoin’deki geri çekilmeye aldırış etmeden yükseliş eğilimi gösterdi. Son 24 saatte yüzde 15 artış yaşayan OM, listenin dördüncü sırasına adını yazdırdı. Listedeki diğer projelere oranla daha yüksek bir piyasa değerine sahip olan OM, bu fiyat hamlesiyle pek çok kripto yatırımcısından takdir kaptı. Paritenin bundan sonra nasıl bir yön çizeceği ise merakla bekleniyor.

kripto para om

5- Aragon (ANT)

Aragorn platformunun yerel token’ı olan ERC20 tabanlı kripto para ANT, son zamanlarda iyi bir çıkış yakaladı. Piyasanın genelindeki kaos ortamına rağmen yukarı yönlü harketini devam ettiren ANT, kısa sürede yüzde 15 artış yaşadı. Son hamlesiyle beraber listenin beşinci sırasında yer alan ANT, potansiyelini bir kez daha ortaya koydu.

kripto para ant

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner