Yükleniyor...

En çok kaybettiren 5 kripto para – 16 Nisan 2024

Bitcoin'in tekrardan düşüş eğilimi göstermesiyle değer kaybeden kripto paralarda hangi isimler öne çıktı?

xrp ripple dusus

Bitcoin‘in tekrardan düşüş eğilimi göstermesiyle değer kaybeden kripto paralarda hangi isimler öne çıktı?

13 Nisan’da çöküş yaşadıktan sonra hızlı bir şekilde değer kazanan Bitcoin, 66.900 dolara ulaşarak piyasayı biraz da olsa rahatlamıştı. Özellikle de altcoin’lerde yüzde 30’a varan yukarı yönlü tepkiler, kripto yatırımcısını mutlu etmişti. Fakat daha sonrasında Bitcoin’de yeniden başlayan büyük satışlar, altcoin’leri salladı. Peki son 24 saatte en çok hangi altcoin’ler değer kaybetti.

altlayer düşüş grafik

1- Ondo (ONDO)

Yakın zamanın önemli trendleri arasında yer alan RWA‘nın popüler coin’i Ondo (ONDO), piyasadaki düşüşe iyi tepkiler vermeye çalışsa da başarılı olamadı. Bir dolara temas ettikten sonra satış baskısına dayanamayan ONDO, 0,84 dolara kadar geriledi. Son 24 saatte yüzde 17,5 değer kaybeden popüler coin, listenin ilk sırasına yerleşti.

kripto para ondo

2- Nervos Network (CKB)

Son günlerdeki volatilitesiyle adından sık sık söz ettiren Nervos Network (CKB) sert düşüşüyle dikkatlerden kaçmadı. Çoğu projeye oranla daha volatil bir fiyat yapısı çizen CKB, son 24 saatte yüzde 13 düşüş yaşayarak yatırımcısını korkuttu. CKB, son fiyat hamlesiyle beraber listenin ikinci sırasına oturdu.

kripto para ckb

3- Ethena (ENA)

Binance’in yeni launchpool’larından biri olan Ethena (ENA), borsa listelenmeleriyle beraber iyi bir ivme yakalamıştı. Ancak bu süreçte Bitcoin’in düşüş yaşıyor olması pariteyi doğrudan etkiledi. Bir türlü yükselişe geçemeyen ENA, gördüğü satış baskısıyla bir dolar bandına yaklaştı. Son 24 saatte yüzde 12 düşen ENA, listenin üçüncü sırasında yer aldı.

ena kriptopara

4- VeChain (VET)

Bir dönemin en popüler coin’leri arasında görülen VeChain (VET), Bitcoin’deki geri çekilmeye yenik düşen bir diğer proje oldu. Minör direnç seviyesini aşamadıktan sonra arka arka satışlar ile karşılaşan VET, son 24 saatte yüzde 11 düşüş kaydederek listenin dördüncü sırasına oturdu. VET’in bundan sonraki fiyat hareketli ise merakla takip ediliyor.

vet kripto para

5- Bonk (BONK)

Solana ekosisteminin göz bebeği Bonk (BONK), kısa süredeki düşüşüyle dikkat çekti. Diğer memecoin’lere göre çok daha fazla değer kaybeden BONK, listedeki tek memecoin olarak yer aldı. Son 24 saatte yüzde 10 düşüş yaşayan popüler coin, memecoin’ler adına tehlike sinyali verdi. Bundan sonraki süreç için farklı memecoin’lerde bu denli düşüşlerin olup olmayacağı ise yakından takip ediliyor.

bonk kripto para

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner