Yükleniyor...

Endonezya, Asya’daki İlk ve En Büyük Kripto Para Festivali Coinfest Asia’ya Ev Sahipliği Yapacak

Chainanalysis raporuna göre, 2021'in ilk yarısında Asya, toplam 1.

8AC7CE5E 03CD 4FE4 8331 A0A1CA605313

Chainanalysis raporuna göre, 2021’in ilk yarısında Asya, toplam 1.16 trilyon dolarlık küresel kripto para işlem hacminin %28’ini oluşturdu. Ayrıca Messari’den gelen veriler, Asya pazarlarının Haziran 2020 ile Haziran 2021 arasındaki 296 milyar dolarlık işlemle küresel kripto para birimi faaliyetlerinin %43’ünü oluşturduğunu gösteriyor.

Geçen yıl, kripto haberlerine ağırlıklı olarak Çin’deki gelişmeler hakimdi. Sadece Çin değil, diğer Asya ülkeleri de ülkelerinde dijital varlıklarla ilgili daha net düzenlemelere sahip olmak için yaptıkları düzenlemelerle manşetlere çıktı. Düzenlemelerin yanı sıra, bu hızlı büyüme aynı zamanda Güneydoğu Asya’da artan fon yaratma ve proje yatırımlarıyla desteklenen merkeziyetsiz finans (DeFi) inovasyonundan da kaynaklanıyor. Kripto hakkında bilgi ve eğitim sağlayan toplumun çeşitli çevreleri için mevcut olan toplulukların varlığı da gelişmelerde rol oynamaktadır.

Asya, büyük bir potansiyele sahiptir ve iyi bir destekleyici ekosisteme sahip olduğu sürece, dünyada kripto benimseme merkezi olmaya hazırdır. Uluslararası kripto olaylarının varlığı, bu ekosistemin oluşumuna yönelik adımlardan biri olabilir. Bu nedenle Coinfest Asia bu anlamda çalışmalar yürütüyor.

Coinfest Asia Nedir?

Coinfest Asia, Coinvestasi tarafından Asya’daki kripto para birimlerinin ve web3’ün geleceğine odaklanan bir endüstri etkinliğidir. Festival formatında düzenlenen Coinfest Asia, kripto varlık meraklıları, endüstri liderleri ve yöneticilerin bir araya gelip Asya’da kripto varlıklarının ve blockchain teknolojisinin geleceğini inşa etmek için tartışabilecekleri bir platform olmayı hedefliyor. Etkinlik 25-26 Ağustos 2022 tarihlerinde Endonezya’nın Bali kentinde gerçekleştirilecek ve Coindesk, Endonezya Blockchain Derneği (A-B-I), Endonezya Ticaret ve Sanayi Odası, Coingecko ve Blockchain Association Singapore (BAS) tarafından desteklenecek.

İki günlük etkinlikte, düzenlemeler, kripto endüstrisi, DeFi, GameFi, NFT, Metavers ve daha pek çok konuda alanlarında uzman konuşmacılar konuşma yapacak.

İlk Coinfest Asia için Endonezya birçok nedenden dolayı ev sahibi olarak seçildi. Endonezya, dünyanın en büyük 4. nüfusu ve küresel olarak yedinci en büyük kripto kullanıcı tabanına sahip. 2021 yılına kadar Endonezya’daki kripto sahipleri toplam nüfusa kıyasla %85 artarak 7,4 milyon kişiye ulaştı, bu da ülkede hala büyük bir büyüme için çok yer olduğu anlamına geliyor. Bu aynı zamanda Endonezya’nın bu yılki G20’ye ev sahipliği yapması ve Asya’daki dijital ekonomik dönüşümün merkezi haline gelebileceği gerçeğiyle de uyumlu.

Konuyla ilgili konuşan Coinfest Asya Etkinlik Lideri Dhila Rizqia, şu ifadeleri kullandı:

“Coinfest Asia’nın düzenleyiciler, proje kurucuları ve yaratıcıları, geliştiriciler ve topluluk için kripto endüstrisinin daha iyi gelişmesi için yenilikler yaratmak üzere birbirleriyle bağlantı kurmaları için alanlar açabileceğini umuyoruz. Bu şekilde Asya halkı, özellikle de SEA, dijital dünyadan daha fazla fayda sağlayabilir.”

Şu anda Coinfest Asia, 15 Temmuz’a kadar sınırlı bir kota ile erken dönem biletlerini satıyor. Bilet kotası tükenirse bilet satışları kapatılacak. Peki ne bekliyorsun? Coinfest Asia biletlerinizi şimdi güvenceye alın!

Coinvestasi Hakkında

Coinvestasi, 2017’den beri var olan kripto para birimleri, dijital varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgili olaylar ve bilgiler için önde gelen bir Endonezya medya platformudur.

Coinfest Asia ile ilgili en son bilgiler aşağıdaki kanalda bulunabilir,

Web sitesi: https://coinfest.asia/
Twitter: https://twitter.com/CoinfestAsia
Instagram: @CoinfestAsia

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner