Yükleniyor...
Sponsored

Enflasyon Korumalı Kripto Para Geliyor

Blockchain şirketi Laguna Labs, fiat para birimlerinin yerine kullanılabilecek bir enflasyon korumalı kripto para birimi üzerinde çalışmaya başladı.

Enflasyona Karsi Kripto Para Hazirligi

Blockchain şirketi Laguna Labs, fiat para birimlerinin yerine kullanılabilecek bir enflasyon korumalı kripto para birimi üzerinde çalışmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto paraların kullanım alanlarının genişlemesi, insanların yaşam koşullarına da doğrudan etkide bulundu. Artan enflasyon ve işsizlik verilerinin de etkisiyle, yeni yatırım araçları aranmaya başlandı. Kripto paralar volatil oluşu nedeniyle, enflasyona karşı yatırım aracı olmaktan çıktı. Yatırımcılar varlık değerini korumak için stablecoin‘lere yönelmeye başladı. Ancak böyle durumda da enflasyona karşı ezilmekten kaçınamadılar.

Enflasyon Geçirmez Bir Kripto Para Geliyor

Kripto para platformu Laguna Labs, enflasyon geçirmez bir kripto para olan Nuon‘u duyurdu. Stablecoin‘lerin fiat birimlerine sabitlenmesinin enflasyona karşı yeterli olmadığını savunan şirket, yeni çalışma başlattı. Nuon, satın alma gücünü koruyacak ve enflasyon değerine sabitlenecek.

Alanında ilk ve tek olması nedeniyle topluluk tarafından yoğun ilgi gören proje, yakında hizmete sunulacak. Şirketin yaptığı açıklamaya göre Nuon, diğer stablecoin’lere göre daha fazla teminata sahip olacak. Bu da depeg olmasının önüne geçecek.

Hiçbir fiat birimine bağlı olmayacak coin, kullanıcılar için yeni bir yatırım aracı olabilecek. Ancak daha önce buna benzer çalışmalar yürüten şirketler, başarılı bir sonuç çıkaramamıştı. Test aşaması başlayacak Nuon, kullanıcılar tarafından denenerek geleceği şekillendirecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x