Yükleniyor...

Enjin, 100 Milyon Dolarlık Metaverse Fonu Oluşturuyor

Enjin, metaverse’ü geliştirmek için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturacağını duyurdu.

enjin 100 milyon dolarlik metaverse fonu olusturdu

Enjin, metaverse’ü geliştirmek için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturacağını duyurdu. 

Platform bugün bir duyuru yayımladı. Duyuruda Efinity Metaverse Fund adlı bir fon oluşturulacağı ve fonun Enjin ekosistemindeki oyun ve NFT geliştiricilerini desteklemek için kullanılacağı açıklandı. 

Enjin geçtiğimiz Mart ayında Polkadot’taki NFT’ler için Efinity ekosistemini başlatmıştı. Şirket kripto varlık alım satım platformu Crypto .com’un liderlik ettiği bir finansman turunda 18.9 milyon dolar yatırım aldı. Enjin ayrıca fonun detayları hakkında da bilgi verdi ve açık ve özgür bir metaverse’ü desteklemeyi amaçladığını söyledi. 

Şirketlerin metaverse hamleleri, Facebook’un sektöre girişiyle hızlanıyor. Daha önce aktardığımız üzere Facebook metaverse’e odağını temsil eden “Meta” isim değişikliği ile birlikte, meteverse alanına 50 milyon dolarlık bir yatırım yapmıştı. Haberin ardından Nike ve Microsoft gibi devler de benzer adımlar attı.

%20 Yükseldi

Haberin ardından Enjin (ENJ) bir sıçrama kaydetti ve 2.78 dolardan, 3.30 dolara kadar yükseldi. ENJ, yayın saati itibariyle 3.07 dolardan işlem görüyor. ENJ ayrıca Facebook’un metaverse hamlesi ile de iyi bir çıkış yaşamıştı. Varlık son yedi günde %46 değer kazandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner