Yükleniyor...

ENS Kayıtları 1.8 Milyonu Aştı

Ethereum Name Service (ENS) kayıtları bugüne kadar 2 milyona yakın kullanıcıya ulaştı.

ENS Kayitlari 1.8 Milyonu Asti

Ethereum Name Service (ENS) kayıtları bugüne kadar 2 milyona yakın kullanıcıya ulaştı. Cardano güncellemesi ve Ethereum Merge gibi konular gündemdeki hareketliliği artırıyor. ENS alan sahipliği tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

ENS alan sahipliği Temmuz ayında 378 bin yeni kayıtla 1.8 milyonun üzerine çıkarken; Ethereum Merge artıştaki kilit oyuncu olarak gösterildi.

ENS Kayıtları Ethereum Merge Sayesinde Artıyor

ENS Domains’e göre kayıtlardaki artış, Ethereum geliştiricilerinin önümüzdeki ay hazırlandığı birleşmenin bir getirisi. Daha önce ETH‘nin piyasa hacminde, NFT’lerinde ve gas fiyatlarında artış yaşandığı açıklanmıştı.

ENS Domains çatı şirketi olan True Names Limited’in İcra Direktörü Khori Whittaker, artışın daha organik olduğuna inanıyor. Whittaker’e göre şirket, Arapça ve İspanyolca konuşan topluluklar da dahil olmak üzere ENS ekosisteminde İngilizce konuşamayan toplulukların varlığında da bir artış görmeye başladı.

ENS Domains’in rekor alan sahipliği sayısını açıkladığı tweetinde; 5 bin 400 ETH (yaklaşık 8.8 milyon dolar) gelir ve en az bir ENS adı kullanan 48 bin yeni Ethereum hesabı ve ayrıca geçen ay OpenSea’deki alan satış hacminin yüzde 99’undan fazlasını görüldüğü yer aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner