Yükleniyor...

Bitbank’da Dogecoin ve Polkadot Kullanılabilecek

Japon kripto para borsası Bitbank, artık Dogecoin (DOGE) ve Polkadot (DOT) ile işlem yapılabileceğini açıkladı.

Bitbankda Dogecoin ve Polkadot Kullanilabilecek

Japon kripto para borsası Bitbank, artık Dogecoin (DOGE) ve Polkadot (DOT) ile işlem yapılabileceğini açıkladı.

Kripto para piyasasındaki gelişmeler karşılıklı anlaşmalarla birlikte hız kesmeden devam ediyor. Tokyo merkezli kripto para borsası Bitbank, Dogecoin ve Polkadot’u destekleyerek borsasında ticaret yapan kripto para birimi sayısını 18’e çıkarıyor.

Dogecoin ve Polkadot Bitbank Tarafından Destekleniyor

Japon finansal holding şirketi Sumitomo Mitsui Trust Holdings ile Bitbank, Mayıs ayında ortaklaşa Japan Digital Asset Trust (JADAT) adlı bir saklama şirketi kurdu. Bu şirketin içerisinde ayın başında popüler memecoin Doge’yi destekleyeceğini duyuran FTX Japan da yer alıyor.

Yılın başlarında Nikkei, Japon kripto para borsalarının dünyadaki diğer ticaret platformlarını yakalamak için listeleri basitleştirme sürecini başlattığını bildirmişti. Bu sürecin içine; FTX Japan ile Dogecoin’e ilk kez kapılarını açan Bitbank, kendi borsasında hem Dogecoin‘e hem de Polkadot‘a yer vererek dahil oluyor.

3 Ağustos’tan itibaren Bitbank bu iki kripto para birimiyle birlikte borsada işlem gören kripto para birimi sayısını 20’ye yükseltmiş olacak. Ayrıca Dogecoin ve Polkadot’un Japon merkezli borsanın lending hizmeti tarafından da destekleneceği belirtiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner