Yükleniyor...

Cardano’daki Akıllı Sözleşme Sayısı 3.000’i Geçti

Vasil hard fork'u ile birlikte akıllı sözleşme özelliğine kavuşan Cardano (ADA), 3 bin akıllı sözleşme sayısını aştı.

Cardanodaki Akilli Sozlesme Sayisi 3.000i Gecti

Vasil hard fork’u ile birlikte akıllı sözleşme özelliğine kavuşan Cardano (ADA), 3 bin akıllı sözleşme sayısını aştı.

Cardano blockchain ağı, Vasil hard fork ile akıllı sözleşmeleri destekleyerek Eylül 2021’de önemli bir adım atmıştı. Akıllı sözleşmeleri temsil eden Plutus Scripts’in de ağa dahil olmasıyla kullanıcı ve akıllı sözleşme sayısında önemli bir artış yaşandı.

Cardano 3.000 Akıllı Sözleşme Sayısını Aştı

Blockchain Insights’ın verilerine göre, Vasil hard fork ile daha verimli bir hale gelen Cardano ağındaki uygulamalarının sayısı 1 Ağustos’ta 3.002’ye ulaştı. Ağustos’un başlangıcıyla 3 bin barajını geçen Cardano’nun grafiğine bakıldığında 2 Ağustos’ta 3.015 uygulama sayısına çıktığı görülüyor.

Vasil Hard Fork Daha Fazla Gecikmeyecek

Akıllı sözleşmeler için kilit bir role sahip olan Vasil Hard Fork ile kilometre taşlarını geride bırakan Cardano, uzun bir süredir yeni bir güncelleme almayı bekliyor. Ancak, Vasil hard fork’un yükseltmesi için verilen tarihler birkaç kez ertelenmişti. Ertelemelerin artmasının ardından Cardano’nun CEO’su ve kurucusu Charles Hoskinson bir açıklama yaptı.

Vasil hard fork yükseltmesiyle ilgili konuşmasında daha fazla gecikme olmayacağını belirten Charles Hoskinson, konuşmasında şunlara yer verdi:

“İyi haber şu ki, yanlış gidebilecek şeyler çok azaldı ve şimdi testlerin son aşamalarındayız. Bu nedenle, yeni bir şey keşfedilmediği sürece daha fazla gecikme yaşayacağımızı tahmin etmiyorum. İşler istikrarlı ve sistematik bir şekilde doğru yönde ilerliyor ve size her şeyin yolunda olduğuna dair bir bilgi vermek istedim”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner