Yükleniyor...

Epic Games CEO’su: Fortnite Kripto Para Sektörüne Girmiyor!

Epic Games CEO'su Tim Sweeney, Fortnite Token olarak piyasaya sürülen sahte bir Fortnite kripto para hesabı hakkında konuştu ve bunun bir dolandırıcılık olduğunu ifade etti.

21br metaimage lineup 1920x1080 44acd5f27136

Epic Games CEO’su Tim Sweeney, Fortnite Token olarak piyasaya sürülen sahte bir Fortnite kripto para hesabı hakkında konuştu ve bunun bir dolandırıcılık olduğunu ifade etti. Sweeney, bu token’ın Epic’in battle royale oyunu ve ticari markalarıyla ilgisi olmadığını söyledi.

CEO attığı tweet’lerle kripto para sektöründeki dolandırıcılıklara tepki gösterdi. Sweeney, “Böyle bir şey dolandırıcılıktır. Epic’in avukatları bunun üzerinde çalışıyor. Bu tür şeyleri mümkün kılan kripto para piyasasına da yazıklar olsun” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte, ilk olarak 2021’in sonlarına doğru ortaya çıkan Fortnite Token, bu hesabın bir dolandırıcılık olmadığını ve yalnızca hayran odaklı bir çaba olduğunu iddia etti.

“Bu, arkasında belirli bir sahibi veya şirket yapısı olmayan veya bir CEO’nun geleceğine karar vermediği, adil bir lansman, topluluk odaklı, Fortnite oyun hayranları tarafından oluşturulan bir kripto para birimi projesidir.”

Sweeney kısa süre sonra bu yoruma yanıt verdi ve “Ticari markalar ve telif hakları bu şekilde çalışmaz. İlgili olmayan bir ürünü pazarlamak için Fortnite adını ve resimlerini izinsiz kullanamazsınız” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner