Yükleniyor...

Eqonex Group, Gönüllü Tasfiye Sürecine Girdi

ABD'nin Nasdaq borsasında listelenen kripto şirketi Eqonex, nakit sıkışıklığını gerekçe göstererek adli yönetim koruması talep edecek.

Eqonex Group Gonullu Tasfiye Surecine Girdi

ABD’nin Nasdaq borsasında listelenen kripto şirketi Eqonex, nakit sıkışıklığını gerekçe göstererek adli yönetim koruması talep edecek.

FTX borsasının iflası ve kripto para piyasasının çalkantılı etkileri, birçok kurumsal şirketi zora soktu. Likidite ve varlık sıkıntıları yaşamaya başlayan şirketler, hayatta kalmanın yollarını arıyor. Birçok kurumsal şirket, FTX çöküşünü gerekçe göstererek iflas hazırlıklarına başladı. Ayrıca şirketler, para çekme işlemlerini veya ödeme aracı hizmetlerini durdurmak zorunda kaldı. Aylardır düşüş trendinde devam eden kripto para piyasasında, Eqonex tarafından da olumsuz haberler gelmeye başladı.

Eqonex, Mahkeme Sürecine Giriyor

Singapur merkezli kripto şirketi Eqonex, halka açık ilk kripto borsa operatörlerinden biri olmuştu. Şirket, halka açılmasının ardından zorlu süreçlerden geçti. Özellikle, geçtiğimiz yıl CEO’su Richard Byworth‘u değiştirerek dikkat çekti. Ayrıca şirket, kripto borsasını kapattı ve varlık yönetim hizmeti vereceğini açıkladı.

Zorlu süreçler ile mücadele eden şirket, son yaşanan olaylardan da etkilendi. Şirketin Hong Kong birimleri, Diginex Ltd ve Eqonex Capital Pte Ltd gönüllü tasfiye sürecine girdi.

Şirket yayımladığı bildiride, mahkeme başvurusunun iflas, yeniden yapılandırma ve tasfiye hükümleri kapsamında gerçekleştiğini dile getirdi. Şirket, “Ne yazık ki, grubun en iyi çabalarına rağmen müzakereler başarılı olmadı” dedi.

Yapılan başvuruya göre, Nasdaq listesinde yer alan Eqonex Group‘un kısa vadeli bir fon açığını kapatamadığı bildirildi. Bu nedenle şirket, Singapur yüksek mahkemesine adli yönetim başvurusunda bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner