Yükleniyor...

Erdoğan Gaziantep’ten Açıklamalar Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gaziantep’te yaptığı açıklamada, OHAL’in bugün yürürlüğe gireceğini belirtti.

cumhurbaskani recep tayyip erdogan vefat edenlerin sayisi 8 bin 574 yarali sayisi 49 bin 133

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gaziantep’te yaptığı açıklamada, OHAL’in bugün yürürlüğe gireceğini belirtti. 

Kahramanmaraş merkezli ve civar illerde de hissedilen depremin etkileri tüm ülke genelinde sürüyor. Depremden etkilenen illerden Gaziantep’te açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son durumla ilgili detayları aktardı. Erdoğan, can kaybının 14.351’e yükseldiğini, yaralı sayısının ise 63 bin 794 olduğunu belirtti.

Erdoğan, OHAL Hakkında Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem bölgesine yönelik ziyaretlerinde, bugün Gaziantep’ten açıklamalarda bulundu. Erdoğan, bölgedeki OHAL ve son duruma değindi.

Erdoğan, Resmi Gazete’de yayımlanan OHAL ilanının, bugün Meclis’te yapılacak oylama ile yürürlüğe girmiş olacağını da sözleri arasına ekledi. Erdoğan, OHAL’in Türkiye’de bu süreci istismar eden, ticarette yolsuzluklara giden tüm tefecilere, fitne ve fesat gruplarına olağanüstü müdahale etme imkanını devlete vermiş olacağını söyledi. 

Yapılacak hasar tespit ile şu anda geçiş süreci için depremzedelere 10’ar bin lira nakdi yardım yapılacağının da yeniden altını çizdi. Cumhurbaşkanı, Çevre Şehircilik Bakanlığı ile hedeflerinin, bir yıl içerisinde yıkılan binalar yerine yeni konutları zemin artı 3-4 olmak üzere inşa etmek olduğunu belirtti. 

Güncelleme;

Cumhurbaşkanı tarafından “Kahramanmaraş üslü depremlerden etkilenen 10 ilde 3 ay süreyle olağanüstü hal (OHAL) ilan edilmesi” kararı, TBMM tarafından onaylandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner