Yükleniyor...

TrueFi (TRU) Nedir?

TrueFi, kullanıcılarına teminatsız kredi ve faiz kazancı sağlayan, DeFi odaklı bir blockchain protokolüdür.

truefi

TrueFi, kullanıcılarına teminatsız kredi ve faiz kazancı sağlayan, DeFi odaklı bir blockchain protokolüdür. Platform, kullanıcılar tarafından yönetilir. Ethereum blokzinciri üzerine inşa edilen TrueFi’ın yerel kripto para birimi ise TRU coin’dir.

TrueFi Nedir?

TrueFi, likidite sağlama odaklı bir merkeziyetsiz kredi projesidir. Proje, kullanıcılarına yüksek orandan faiz ve getiri sağlar. TrueFi protokolü farklı likidite havuzları ile isteyen her yatırımcının kendi özel bir risk/getiri oranı seçebilmesini ve buna göre yatırımını yönlendirebilmesini hedefler. Ayrıca sistemde her yatırımcı için bir kredi oranının da oluşturulması ve buna göre farklı kazanç oranları elde edilmesi olumlu özellikler arasında gösterilir.

Ethereum blokzinciri üzerine inşa edilen protokolün yerel kripto para birimi TRU coin’dir. Platform, merkeziyetsiz ve dağıtık bir yapıya sahiptir. Bu durum platformun kullanıcılar tarafından yönetildiği anlamına gelir. TrueFi, kullanıcılarına teminatsız ve düşük riskli borç işlemleri gerçekleştirmenin yanı sıra, staking imkânı da sunar. Kullanıcıların varlıklarını stake ederek pasif gelir elde etmesi mümkündür.

truefi 1

TrueFi Nasıl Çalışır?

TrueFi merkezi olmayan bir protokol olduğu için, borç verenlere kayıp koruması sağlamak, protokolün geleceğini yönetmek ve başarılı olması için gerekli katkıları yapmak için TRU yönetişim token’ın stake sahiplerine de güvenir.

Platform vergi beyannameleri, yasal faaliyetler ve tahsilat işlemleri gibi belirli zincir dışı görevleri yönetmek için gerçek dünya temeline dayanan hibrit bir DAO modeli kullanır. Ayrıca, bağlayıcı zincirleme oylama yoluyla büyük karar verme gücünü TRU coin sahiplerine verir.

TRU hisseleri, hem TrueFi yönetişiminin ön cephesini hem de varsayılanlara karşı ilk koruma hattını oluşturur. TRU’yu stake edenler resmi olarak coin kapılı DAO konuşmalarına katılabilir ve Anlık Görüntü ve Tally hareketlerine oy verebilir, böylece TrueFi’nin geleceğine giden yolu çizebilir.

TRU Coin Nedir?

TRU coin, TrueFi protokolünün yerel kripto para birimidir. Kullanıcıların proje üzerindeki havuzlara katılması karşılığında elde edecekleri kazanç TRU üzerinden verilir. Ayrıca kullanıcılar coin’lerini ağdaki değişikliklerde oy kullanabilmek için de kullanabilirler.

TRU sahipleri bu yeni ve merkezsiz kredi sisteminin oluşturulmasında bir parçaya ve teknik olarak hisseye sahip olurlar. Bankaların sunduğu kredi hizmetini tamamen merkeziyetsiz bir şekilde sunan TrueFi’ın büyümesi ise en çok TRU’ya katkı sağlayacaktır.

Truefi Piyasa Verileri

TrueFi, küresel kredi pazarından gerçekten yararlanmak ve DeFi ile kurumsal yatırımcılar arasındaki boşluğu doldurmak için iki yönlü bir yaklaşım benimser.

Önümüzdeki süreçte protokol, geleneksel finansal kurumlar arasında daha derin bir entegrasyon elde ederken, DeFi entegrasyonunu büyük DAO’lar, benzer borç verme protokolleri ve perakende DeFi uygulamaları ile büyütmeye devam etmeyi planlamaktadır. TRU coin piyasa verileri de bu amacın yatırımcı açısından planlamasına şekil verir. Arz, talep, hacim, artış ve düşüş rakamları gibi pek çok bilgiye piyasa verileri üzerinden erişilebilir.

TRU Arzı Ne Kadar?

Dolaşımda 960 milyon TRU coin arzı, toplamda ise 1,1 milyar TRU arzı bulunmaktadır. Yani bu veri TRU coin’in piyasada bulunabilecek maksimum miktarını ifade eder. Arz, oluşturulma anından itibaren belirli bir algoritma çerçevesinde yavaş yavaş artar veya azalır ve belirli bir süre sonra sabit kalabilir. Kripto para birimlerinin fiyatı, arz ve talep dengelerine göre belirlenir. Arzın düşük olması ve talep dengelerinin yüksek olması, kripto para biriminin fiyatının yükselmesine neden olabilir. Aynı şekilde, arzın yüksek olması ve talep dengelerinin düşük olması, kripto para biriminin fiyatının düşmesine neden olabilir.

TrueFi coin güncel fiyatı şu şekildedir:

truefi

TrueFi (TRU)

0.152384 $

TRU Coin En Yüksek Kaçı Gördü?

TRU coin en yüksek 1,02 doları görmüştür. ATH seviyesi 12 Ağustos 2021 tarihinde kaydedilmiştir. Kripto para piyasaları çok volatil olabilir ve fiyatlar hızla yükselip düşebilir. Bir coin’in en yüksek fiyatı, genellikle bir ralli sırasında belirlenir ve daha sonra tekrar düşebilir. TRU’nun geçmiş fiyat hareketlerini incelemek, bir fikir verse de gelecekteki fiyat hareketleri hakkında hiçbir garanti vermez. Kripto para yatırımları yüksek riskli yatırımlardır ve her zaman dikkatli bir şekilde araştırılmalı ve karar vermeden önce uzman bir danışmanla görüşülmelidir.

TRU Coin En Düşük Kaçı Gördü?

TRU coin en düşük fiyatı 0,02 dolardır. ATL seviyesi 23 Kasım 2022’de görülmüştür. Öte yandan bir kripto para biriminin fiyatının düşmesi, birçok faktör tarafından etkilenebilir. Bunlar arasında şunlar bulunabilir:

Talep düşmesi: Talepteki azalma, fiyatın düşmesine neden olabilir.

Arz artışı: Kripto para biriminin arzının artması, fiyatın düşmesine neden olabilir çünkü daha fazla miktarda para piyasada mevcut olduğunda fiyatı düşürür.

Regülasyonlar: Dijital varlıklar hakkında yapılan negatif regülasyonlar fiyatların düşmesine neden olabilir.

Hızlı spekülasyon: Kripto ekosisteminde hızlı spekülasyonlar, fiyatların hızla düşebileceği ani dalgalanmalara neden olabilir.

Hacking saldırıları: Kripto para borsalarının veya kripto para birimlerinin hacklenmesi, fiyatların düşmesine neden olabilir.

TrueFi coin

TrueFi Coin Nasıl Alınır?

TRU coin satın almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Kripto para borsalarını araştırın: TrueFi coin her kripto para borsasında bulunmayacaktır. Dolayısıyla bu Çin’in yer aldığı borsaları araştırmalı ve bunlar arasından size uygun olanı seçmelisiniz. Seçim yaparken işlem ücretlerine ve borsanın güvenirliğine dikkat edebilirsiniz.

Hesap açın: Seçilen kripto para borsasında hesap açın ve doğrulama işlemlerini tamamlayın.

Para yatırın: Kripto para borsasına istediğiniz para birimini (TL, USD, EUR vb.) yatırın veya var olan bir kripto para birimini kullanarak alım gerçekleştirin. Para yatırmak için kredi veya banka kartı kullanabileceğiniz gibi, banka havalesi de gerçekleştirebilirsiniz.

Kripto para satın alın: Kripto para borsasındaki hesabınıza para yatırdıktan sonra, istenilen miktarda TRU coin seçin ve satın alın.

Güvenli saklama: Satın alınan coin’ler güvenli bir cüzdanda (sıcak veya soğuk) saklanmalıdır.

TRU Hangi Borsalarda?

Her kripto para birimi her borsada listelenmez. Dolayısıyla TruFi coin satın alımı için coin’in listelendiği borsaları bilmeniz gerekir. TRU coin yer alan borsalar başlıca şunlardır:

 • Binance
 • Coinbase Exchange
 • KuCoin
 • SushiSwap
 • Gemini
 • Poloniex
 • Phemex
 • Jubi
 • Hotbit
 • Bitay
 • HitBTC
 • Bitrue
 • DigiFinex

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner