Yükleniyor...

Hooked Protocol (HOOK) Nedir?

Hooked Protocol, Web3'ün tamamen benimsenmesini amaçlayan ve bu sayede gelişmiş bir ekosistem oluşturulacağını savunan on-ramp mekanizmalı bir protokoldür.

hooked protocol

Hooked Protocol, Web3’ün tamamen benimsenmesini amaçlayan ve bu sayede gelişmiş bir ekosistem oluşturulacağını savunan on-ramp mekanizmalı bir protokoldür. Hoooked Protokol, Binance’in 29. Launchpad projesidir ve daha önce hiç deneyimi olmayanlara ulaşarak kripto endüstrisinden en iyi şekilde yararlanmaya çalışmaktadır.

Hooked Protocol Nedir?

Hooked Protocol Binance’in Kasım 2022’de piyasaya sürülen 29. Launchpad projesidir. Proje, Web3’ün kitlesel olarak benimsenmesi için bir basamak katmanı oluşturmanın yanı sıra, özel olarak tasarlanmış Öğren ve Kazan ürünleri sunmayı da amaçlamaktadır. Özellikle işletmelerin Web3 dünyasına adım atmaları için altyapılar kurmayı planlamaktadır.

Ayrıca hem geliştiriciler hem de kullanıcılar açısından kolaylaştırılmış bir Web deneyimini sunmak için de çalışmaktadır. Yalnızca ölçeklenebilirliği iyileştirmekle kalmayıp aynı zamanda kripto dünyasındaki daha fazla insanı bünyesine katarak topluluklarını büyütme yönünde adımlar atılmaktadır.

Hooked Protocol Nasıl Çalışır?

Giderek daha fazla insanı bünyesine katmayı başaran Hooked Protokol projesinde, kullanıcıya yönelik oyunlaştırılmış deneyim sağlayan ürünler mevcuttur. Projenin nasıl çalıştığına dair detayları içeren öne çıkan özellikler ise şunlardır:

Yenilikçi dApp entegrasyonları: İlk dApp’i Quiz-to-Earn mekaniğine bağlı geliştirilmiştir.

Eğitim teknikleri: Topluluk, Web3 hakkında eğitim sağlamak için oyunlaştırılmış öğrenme deneyimi ve Hooked Academy gibi kaynaklara sahiptir.

Diğer mevcut ürünler: Yukarıda belirtilen özelliklerin yanı sıra Hooked Protocol; POWT (Proof of Work & Time) Mining Oyunu, trade ve swap gibi birçok ürün ve hizmetleri de barındırır.

hooked protocol

HOOK Coin Nedir?

HOOK coin, Hooked Protocol ekosisteminin yerel kripto para birimidir. Bu kripto para, protokolün yönetişim token’ı olarak hizmet verir ve BNB Chain’i kullanır. 500 milyon adet ile sınırlandırılan toplam arzı ile HOOK coin, Binance Launchpad’de satışa çıkmıştır. Bu satışta, arzın yüzde 5’i yani 25 milyon token topluluğa dağıtılmıştır. Kullanıcılar HOOK sayesinde ekosistemi yönetme dahil bir dizi avantaj elde etmişlerdir. Bunlar arasında özel NFT’ler ve topluluk ayrıcalıklarına erişim, uygulama içi satın alma işlemi yapma ve staking ve madencilik bağlantılı ödüller yer almaktadır.

Hooked Protocol Piyasa Verileri

Hooked Protokol piyasa verileri, kripto para borsaları, veri sağlayıcıları ve finansal araçların değerlendirilmesine yönelik uygulamalar gibi birçok farklı kaynaktan toplanabilir. Bu veriler, HOOK yatırımları yapmak isteyen kişilerin piyasa trendlerini ve fiyat hareketlerini anlamalarına yardımcı olabilir. HOOK coin’in bugüne dek gördüğü en yüksek ve en düşük fiyat, yatırımcıya bir strateji kurması noktasında yol gösterebilir.

HOOK Coin En Yüksek Kaçı Gördü?

HOOK coin en yüksek fiyatı yani ATH seviyesi 6 Şubat 2023 tarihinde 4,07 USD olarak kaydedilmiştir. ATH, kripto para birimleri için “All Time High” olarak tanımlanır. Bu terim, bir kripto para biriminin tarihindeki en yüksek fiyat seviyesini ifade eder. ATH, kripto varlıkların performansını gösteren bir ölçüt olarak kullanılabilir ve yatırımcılar için bir göstergedir.

HOOK Coin ATL’si Kaç?

HOOK coin en düşük ATL fiyatı 28 Aralık 2022’de 1,09 USD’dir. Bir kripto para birimi için belirlenen arz miktarı düşükse ve piyasadaki talep yüksekse, fiyat artma eğilimi gösterir. Bunun tersi durumda ise, piyasadaki talebin düştüğü durumlarda fiyatlar düşebilir. Kripto para birimleri için arz, hacim vs. gibi etkenler yatırımcılar açısından önemli bir faktör olarak kabul edilir çünkü tüm bunlar sonucunda fiyat hareketlerinde dalgalanma olabilir.

HOOK

HOOK Coin Nereden ve Nasıl Alınır? Hangi Borsalarda?

HOOK coin satın almak için aşağıdaki adımlar izlenebilir:

Kripto para borsası seçin: HOOK Çin’in yer aldığı bir kripto para borsası seçin. Güvenilirlik, hız, kullanım kolaylığı ve ücretler gibi faktörler bu noktada dikkate alınabilir.

Üye olun: Kripto para borsasına üye olun ve gerekli bilgileri doldurun.

Para yatırma: Borsaya para yatırın. Genellikle, banka havalesi, kredi kartı veya başka bir kripto para birimi ile yatırım yapabilirsiniz.

Alım yapın: Kripto para borsasındaki paranız ile istediğiniz miktarda HOOK satın alın.

Depolama: Satın aldığınız Çin’leri kripto para borsasındaki cüzdanınızda tutabilirsiniz veya güvenli bir cüzdan oluşturarak ayrı bir yere taşıyabilirsiniz.

Hooked Protocol’ün yer aldığı borsalardan bazıları ise şunlardır:

 • Binance
 • Bybit
 • Gate.io
 • Bitget
 • LBank
 • CoinEx
 • BitMart
 • Bitrue
 • Deepcoin
 • BingX
 • XT.COM

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner