Yükleniyor...

Eski Coinbase Yetkilisi, Ticaret Suçlamasını Kabul Etti!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) savcıları, Coinbase yetkilisine içeriden bilgi ticareti suçlamasıyla dava açtı.

Coinbase

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) savcıları, Coinbase yetkilisine içeriden bilgi ticareti suçlamasıyla dava açtı.

Dava, kripto sektörü tarihinin ilk “ticaret davası” olarak nitelendirildi. Coinbase Global Inc.’in eski yöneticilerinden Ishan Wahi, ABD savcılarının kripto paralar’da içeriden bilgi ticareti yaptığı dava konusuna açıklık getirdi. Gerçekeleşen bu ticaret suçlamasında Wahi, telefon dolandırıcılığı yapmak amacıyla iki plan oluşturmaktan suçlu ilan edildi.

Coinbase Yetkilisine Ticaret Suçlaması!

7 Şubat tarihinde bir duruşma gerçekleştirildi. Yapılan bu duruşmada Ishan Wahi, Manhattan federal mahkemesinde “Sameer Ramani ve Nikhil Wahi’nin bu bilgileri ticaret kararları vermek amacıyla kullanıcaklarını biliyordum.” açıklamasını yaptı. “Coinbase için mülkü kötüye kullanarak yaymak yanlış bir hamleydi.” diye cümlelerine ekledi.

İtiraf anlaşması sonucunda Ishan Wahi, 36 ile 47 ay arasında hapis cezasına tabi tutulmayı kabul etti. Cezanın belirleneceği duruşma 10 Mayıs tarihine planlanıyor. Ticaret ile ilgili soruşturmadan elde edilen bulguları Coinbase’in savcılara ilettiği bildirildi.

Ishan Wahi’nin kardeşi Nikhil’in, telefon dolandırıcılığı suçlamasıyla 10 ay hapis cezasına tabi tutulduğu bildirildi. Nikhil Wahi, kardeşinin desteğiyle ulaştığı gizli bilgilere dayanarak ticaret yapmaktan suçlu ilan edilmişti. Soruşturmaya dahil edilen Ramani ise halen daha bulunamadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner