Yükleniyor...

Erdoğan, Kabine Toplantısı Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş'ta gerçekleşen ve civar illerde hissedilen depremlere yönelik yapılan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

erdogan kabine toplantisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve civar illerde hissedilen depremlere yönelik yapılan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Merkez Binasında toplandı. Kahramanmaraş’ta gerçekleşen depremlere yönelik toplanan kabine, gündem ışığında durum değerlendirmesinde bulundu. Kabine, alınacak aksiyonlara ve yaşanan durumun sonuçlarına yoğunlaştı. Ayrıca Erdoğan, günün erken saatlerinde de bir teşekkür mesajı yayınlamıştı.

Erdoğan, AFAD Merkez Binasındaki Kabine Toplantısının Ardından Açıklamalar Yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sonrasında açıklamalarda bulundu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Merkez Binasında gerçekleştirilen kabine toplantısı, deprem gündemine odaklandı. Ayrıca bazı bakanlar, kabine toplantısına video konferans aracılığıyla katıldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, toplantıda tek gündemin Kahramanmaraş’ta gerçekleşen ve civar illerde hissedilen depremler olduğunu aktarmıştı. Kabine toplantısı, bu gündemde tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:

“Deprem bölgesindeki hasar tespit çalışmaları bir hafta içerisinde bitirilecek. Deprem dünyadaki uzmanların tamamının da ittifakıyla, büyüklüğü, yıkıcılığı, istisnai bir tabiat olayı olarak değerlendiriliyor. Depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 35.418’e yükseldi. Depremde hayatını kaybedenlerin yakınlarına, acil ihtiyaçları için 100 bin lira nakdi yardımda bulunuyoruz.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner