Yükleniyor...

Erkan Öz ve Kaan Sarıaydın, Okan Bayülgen’in Programında Blockchain ve Kripto Paralarla İlgili Konuştu

Türkiye'de kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden ekonomi gazetecisi Erkan Öz ve stratejist Kaan Sarıaydın TV100'de Okan Bayülgen'in sunduğu Okan Bayülgen ile Nokta programına katılım sağladı.

erkan oz kaan sariaydin okan bayulgen in programinda blockchain ve kripto paralarla ilgili konustu 1

Türkiye’de kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden ekonomi gazetecisi Erkan Öz ve stratejist Kaan Sarıaydın TV100’de Okan Bayülgen’in sunduğu Okan Bayülgen ile Nokta programına katılım sağladı. Programda blockchain teknolojisi ve kripto paralar konuşuldu.

Programda önemli noktalara değinen Erkan Öz, özellikle blockchain teknolojisinin sağlayacağı faydalardan bahsetti. Öz, ayrıca bu teknolojinin yanlış kullanımı durumunda sıkıntılara da yol açabileceğini dile getirdi:

“Her ne kadar sadece pozitif konuşuyor gibi görünsem de aslında hem blockchain’in hem de Bitcoin’in tehlikeleri var. Bu sistem merkezi olarak kurgulanırsa şu ankinden daha kötü, daha distopik daha totaliter yönetimlerin kurulmasına neden olabilir. Şu anda Çin Halk Cumhuriyeti maalesef bunu yapıyor. Çin Devlet Başkanı geçen sene çıktı blockchain’de dünyada 1 numara olacağız dedi. Şu an zaten bunun altyapısını hazırlıyorlar.”

Öz, Türkiye için blockchain’in önemine değinerek, şunları söyledi:

“Bizim Türkiye olarak genç nüfusumuz var. Şansımız bu. Bu alanda çalışan Emin Gün Sirer, Cemil Şinasi Türün gibi önemli isimler var. Uluslararası alanda isim yapmış insanlar. Gençlerimiz iş bulmakta zorlanıyorlar. Bu sektör dünyanın en büyük sektörü olacak. İnternetten daha büyük bir devrim olacak. İnternetin ekonomiyi nasıl dönüştürdüğünü nasıl yeni bir ekonomi yarattığını hatırlayalım.Yani önümüzdeki 10 sene içerisinde inanın bu blockchain teknolojisinden en az 20 triltoynluk bir ekonomi doğacak.”

Erkan Öz, Türkiye olarak yapılması gerekenin üniversiteler ve bu alanda çalışan hocaları bir araya getirmek olduğunu söyledi. Öz’e göre bu sektör stratejik sektör olarak seçilmeli ve gençler bu alana yönlendirilmeli. Ayrıca Öz, “İstanbul’u kripto para, blockchain üssü haline getirmemiz gerekiyor” ifadelerini de kullandı.

Tehlikelere Karşı Uyardı

Stratejist Kaan Sarıaydın ise, kripto para borsalarına karşı uyarılarda bulundu. Sarıaydın şunları söyledi:

“Kripto paraları borsalarda tutuyorsan,o borsalar bir gün sıfırlanabilir, kapanabilir. Paran yok olabilir. Kaç insan bugün kripto paralara anarşist düşünceyle yatırım yapıyor, dürüstçe soruyorum. Alıyorlar, çünkü kumarbazlık yapmak istiyorlar. Alıyorlar, parayı o borsada tutuyorlar.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner