Yükleniyor...

Ernst&Young, Polygon ile İşbirliği Yapıyor

Denetim ve danışmanlık şirketi Ernst & Young (EY) tarafından oluşturulan EY OpsChain ve EY Blockchain Analyzer gibi blockchain hizmetlerinin Ethereum işlemlerine izin verecek şekilde yapılması için Polygon ile ortaklık kurdu.

ey

Denetim ve danışmanlık şirketi Ernst & Young (EY) tarafından oluşturulan EY OpsChain ve EY Blockchain Analyzer gibi blockchain hizmetlerinin Ethereum işlemlerine izin verecek şekilde yapılması için Polygon ile ortaklık kurdu.

Polygon taahhüt zinciri, EY OpsChain ve EY Blockchain Analyzer hizmetlerini EY’nin blok zincirine bağladı. EY müşterileri, operasyonlarını Polygon’un sistem ağıyla bağlayabilir ve işletmelerin, işlemleri EY’nin blok zinciri portalından halka açık Ethereum ana ağına taşımasına olanak tanır.

EY’nin basın açıklamasına göre, Polygon’un taahhüt zinciri entegrasyonu, EY’nin müşterilerine daha öngörülebilir ücretler ve hızlı ödeme sürelerine erişerek artan işlem hacimleri sunmasına olanak tanıyacak.

Ethereum blok zincirindeki artan işlem hacimleri ve maliyetleri, endişe kaynağı oldu. Kanadalı işadamı ve “Shark Tank” yatırımcısı Kevin O’Leary dün CNBC’ye verdiği demeçte, Ethereum’u bir kullanıcı olarak “çok yavaş” bulduğunu söyledi. Ethereum şu anda saniyede yaklaşık 30 işlem gerçekleştiriyor, ancak gelecek yıl tamamen devreye alınması beklenen Eth2 yükseltmesi bunu saniyede yaklaşık 100.000 işleme ölçeklendirebilir. Ethereum ağındaki tıkanıklık, Londra hard fork’una rağmen Pazar günü ortalama 39,74 ABD Doları olan işlem maliyetlerini artırıyor. İşlem ücretlerini daha öngörülebilir hale getirmek ve sorunların üstesinden gelmek için, Polygon gibi Ethereum Layer 2 ölçeklendirme çözümleri öne çıktı.

İki firma, verimliliği artırmak ve maliyetleri düşürmek için işlem doğrulama modellerinden yararlanan özel sektör zincirleri oluşturmak için de işbirliği yapıyor. Bu zincirler, işletmelere Ethereum ana ağı ile uyumlu kapalı bir sistemin güvenliğini sağlayacak. Bu, gelecekte kamu ağlarına daha hızlı ve daha az riskli geçiş yapmalarını sağlayacak.

EY Global Blockchain Lideri Paul Brody konuyla ilgili şunları söyledi;

“Polygon ile çalışmak, EY ekiplerinin ve müşterilerinin işlemlerini ölçeklendirmek için güç sağlıyor. Ethereum ana ağına entegrasyon için daha hızlı bir yol haritası sunuyor. Açık sistem ağları etrafında ortak önceliklerimizi keşfettik. Ethereum ekosistemi bu alanda işbirliğini çok daha kolaylaştıracak.”

Polygon’un kurucu ortağı Sandeep Nailwal ise şöyle konuştu;

 “EY’nin Ethereum ekosistemine ve açık standartlara olan bağlılığı, yaklaşımların geliştirilmesinde büyük bir güç. Başka hiçbir kuruluş ekosisteme ve açık sistemlere aynı ölçekte bağlılık göstermedi. Bu EY kuruluşunun sahip olduğu teknoloji derinliğini ile gerçekleşti.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner