Yükleniyor...

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele: Bitcoin (BTC) Cüzdanı Chivo’nin Teknik Aksaklıkları Çözüldü

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin cüzdan uygulaması Chivo’de yaşanan hataların teknik ekiplerce düzeltildiğini, sorunların %95’inin giderildiğini, önümüzdeki günlerde kalan sorunların %100 çözülmüş olacağını kişisel Twitter hesabından duyurdu

chivo

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Bitcoin cüzdan uygulaması Chivo’de yaşanan hataların teknik ekiplerce düzeltildiğini, sorunların %95’inin giderildiğini, önümüzdeki günlerde kalan sorunların %100 çözülmüş olacağını kişisel Twitter hesabından duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi ilan etmesinden sonra bu konuda çalışmalar yapmaya devam eden Başkan Nayib Bukele, yarım milyondan fazla kullanıcısı olduğu tespit edilen Chivo cüzdanının teknik sorunlarının hallolduğunu ve tam kapasitede çalışan 51 Chivo noktasının olduğunu aktardı. Chivo’nun El Salvador’da 200, Amerika Birleşik Devletleri’nde Los Angeles, San Francisco, Chicago, Dallas, Houston gibi bölgeler başta olmak üzere 50 farklı ATM’de kullanılabildiğini belirtti.

Bukele, kullanıcı deneyimini iyileştirmek ve şu ana kadar yaşanan teknik aksaklıkların çözülmesi için çalıştıklarını söyleyerek şunları aktardı:

“Daha fazla fayda sağlamak için çalışıyoruz. Kendimizi her şeyi 3 ayda çıkarmak gibi zorlu bir mücadeleye soktuk. Bazı hatalar yaptık ama bu hataları düzeltiyoruz ve şu anda yüz binlerce El Salvadorlu Chivo’yu sorunsuzca kullanabiliyor.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x