Yükleniyor...

Erzurum’da Bitcoin (BTC) Dolandırıcılığı

Edinilen bilgilere göre Erzurum'da 40 kişi kar sağlama vaadiyle dolandırıldı.

erzurum bitcoin dolandirici

Edinilen bilgilere göre Erzurum’da 40 kişi kar sağlama vaadiyle dolandırıldı. En Son Haber’in hazırladığı habere göre Erzurum’da ikamet eden Tuba P., ortağı Seda K. aracılığıyla insanlardan “inşaat” adı altında para topladı.

Kandırılan vatandaşlardan inşaat işi adı altında para toplayan Tuba P.’ye para vermek isteyenlerden bazıları arabasını sattı, bazıları da kredi çekerek para verdi. Hatta Tuba P., mağdurlardan M.N.’nin eşiyle beraber kredi çekmeye gitti fakat kocasının borçlarından dolayı kredi çıkmayınca boşanmalarını söyledi. Boşanıp kredi çektikten sonra parayı Tuba P.’ye verdiler ama Tuba P. sonrasında sırra kadem bastı.

Mağdur M.N. inşaat olarak duydukları işin Bitcoin olduğunun sonradan ortaya çıktığını dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:

“Bundan 10 ay önce eşimin arkadaşı eşime, bir inşaat işi var annemler bu işe girip kar ettiler demişler. Ben eşime bir arabamız var kalsın kapımızda bu işe girme dedim. Eşim gerekirse senden boşanırım yine de bu işe gireceğim dedi. 59 bin TL Seda K. üzerinde Tuba P.’ye para yatırdık. Tuba P. bize belirli para karşılığında kar vereceğiz yine para bulun dedi. Eşim benden habersiz 5 kişiden para toplamış. Bu para da toplamda 1 trilyon 800 bin liraya vuruyor. Daha sonra öğrendim ki Bitcoin’miş, inşaat malzemesi değilmiş.”

M.N, kendilerine senet teklifinde bulunduklarını ve 1 milyon 800 bin TL ödeneceğine dair senet verdiklerini dile getirdi. M.N., “Daha sonra savcılığa zorla benden senet aldılar diye suç duyurusunda bulundu. Bunlar bizi nitelikli dolandırdılar. Hesaplarının hack’lendiğini söylüyorlar, biz buna inanmıyoruz. 200’e yakın mağdur var ortada. 10 ay önce başladı bu ticaret bunlar 6 yıldır Erzurum’da bu işi yapıyorlarmış. Sonradan Bitcoin olduğunu söylediler ama iş işten geçmişti” ifadelerini kullandı.

erzurumda bitcoin dolandiriciligi 5132

Paralarının geri ödemesini alamadıklarını iddia eden 40 kişi, Tuba P. hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek şikayetçi oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner