Yükleniyor...

Eski ABD Hazine Müsteşarı, Libra’ya CEO Oldu!

Amerika Birleşik Devletleri'nin eski Hazine Müsteşarı ve HSBC hukuk direktörü Stuart Levey, ünlü sosyal medya platformu Facebook tarafından tasarlanan kripto para Libra'nın CEO'su oldu.

abd mustesarı libra birligine ceo oldu

Amerika Birleşik Devletleri’nin eski Hazine Müsteşarı ve HSBC hukuk direktörü Stuart Levey, ünlü sosyal medya platformu Facebook tarafından tasarlanan kripto para Libra’nın CEO’su oldu.

Kamu görevinden ayrılmadan önce, ABD Hazine Bakanlığı’nda Terörizm ve Mali İstihbarattan Sorumlu Müsteşar olarak görev yapan Levey, yeni görevinden önce de 2012 yılından bu yana Londra merkezli şirket HSBC’de Hukuk Direktörü olarak çalışmalarına devam ediyordu. Küresel anlamda kripto paralar konusunda en büyük endişelerden birisi olan yasa dışı ticarette kullanılması konusu düşünüldüğünde Levey’in tecrübesi bu konu hakkında başta Libra olmak üzere kripto piyasalara yenilikler getirebilir.

Facebook kripto para girişiminin yönetim organı Libra Birliği’nin ilk CEO’su olan Levey için deneyimleri konusunda da girişimden büyük övgü aldı. Hem kamu sektöründe hem de özel sektörde büyük deneyimlere sahip olan Levey, Libra’ya katılmaktan onur duyduğunu ve bir an önce göreve başlamak için sabırsızlandığını dile getirdi.

Son zamanlarda adından sıklıkla söz ettiren Libra, özellikle üyeleri ile dikkat çekiyor. Heifer International, Spotify, Shopify, PayU, Uber, Coinbase, Lyft gibi adını sıklıkla duyduğumuz bu şirketler Libra’nın üyeleri arasında yer alıyor.

Büyük bir titizlikle çalışmaların devam ettiği Libra’nın, 2020 yılının son aylarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner