Yükleniyor...

Bitcoin Yarılanmasını Gerçekleştirecek Şanslı Madenci Kim Olacak?

Her 4 yılda bir gerçekleşen Bitcoin (BTC) yarılanması bu sene 12 Mayıs tarihinde gerçekleşecek.

yarılanmanın gerceklesegegi bulan madenci kim olacak

Her 4 yılda bir gerçekleşen Bitcoin (BTC) yarılanması bu sene 12 Mayıs tarihinde gerçekleşecek. Tüm kripto piyasasının yakından izlediği bu olayın, Bitcoin (BTC) piyasası, diğer kripto para piyasaları ve Bitcoin madencilik endüstrisinin üzerinde büyük etkileri olacaktır. Böylesine büyük etki düşünüldüğünde yarılanmanın gerçekleşeceği bloğu bulan madenci de Bitcoin tarihine adını yazdıracaktır.

2012 yılında gerçekleşen ilk yarılanmada 210.000. bloğu bulan Slush madencilik havuzununu üyesi “laughingbear”, yarılanmanın gerçekleştiği bloğu bulduğunda sadece bir haftadan az bir süredir madencilik yapıyor ve tek bir grafik işleme birimi (GPU) kullanıyordu. Bu yüzden aslında inanılmaz şanslı bir kişi olarak adından her yarılanma öncesi söz ettiriyor.

Ayrıca “laughingbear” 2013 yılında yaklaşık 10 BTC ve 210.000. bloğu bulduğu GPU’yu açık arttırma ile satışa çıkardı. Yaklaşık 1000 dolardan satılan GPU, gelecekte Bitcoin tarihinin elimizde tutabileceğimiz en önemli parçalarından birisi olacak ve belki de Bitcoin Müzesi’nde yerini alacak.

Aynı şekilde, 2016 yılında da şanslı kişiler arasında yer alan ve 420.000. bloğu bulan zzhhzz takma adı ile bilinen F2Pool üyesi Chandler Guo olmuştu. Bu şansı sayesinde bağlı olduğu madencilik havuzundan da 1 BTC ekstra ödül kazandı. 2016 yılında verilen 1 BTC 650 dolar değerindeydi.

Böylece 12 Mayıs’ta gerçekleşecek yarılanma ile  Bitcoin tarihinini şanslı 3.kişisi belli olacak. En çok merak edilen konulardan birisi hangi havuza üye olduğu ve bağlı olduğu madencilik havuzunun geçmişte olduğu gibi ödül verip vermeyeceği konusu.

Her durumda, şu an Bitcoin (BTC) madenciliği yapmak için heyecan verici bir zaman. Çünkü bloğu bulacak madenci ister küçük çapta ister geniş çapta madencilik yapıyor olsun, bloğu bulması ile Bitcoin madencilik sektöründe bir prestij edinecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner