Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Eski Bakan Summers: "Bitcoin (BTC) Gün Geçtikçe Daha Dirençli Görünüyor"

Eski Bakan Summers: “Bitcoin (BTC) Gün Geçtikçe Daha Dirençli Görünüyor”

ABONE OL:google-news

ABD Hazine eski Bakanı Dr. Lawrence H. Summers, geçtiğimiz Cuma günü Bitcoin (BTC) ve fiyatının uzun vadede neden artmaya devam edeceğinden bahsetti.

Dr. Summers, Amerika’nın en iyi ekonomistlerinden birisi olarak kabul edilir. Dr. Summers, Clinton Yönetiminde 71. Hazine Bakanı olmakla kalmadı, Obama Yönetiminde Beyaz Saray Ulusal Ekonomik Konseyi Direktörü, Harvard Üniversitesi Başkanı ve Dünya Bankası Baş Ekonomisti olarak görev yaptı. Halen Harvard Üniversitesi’nde Fahri Başkan ve Charles W. Eliot Üniversitesi Profesörüdür.

Summers, Bitcoin hakkındaki yorumlarını geçtiğimiz günlerde Bloomberg TV’nin “Wall Street Week” programında David Westin ile röportaj yaparken iletti. Röportajın sonuna doğru Westin, Summers’a Bitcoin’in bir balon olup olmadığını sordu. Summers, şu cevabı verdi:

“Önümüzdeki altı aydaki dalgalanmalarını tahmin etmeyeceğim ancak sanırım bundan hoşlanan bazı kurumlar burada kalacak. Her şeyin çökeceğini sanmıyorum. Bence koşarak aşağı koşup sonra geri döndüğünde çok daha dirençli görünüyor ve bu yüzden insanların ona doğru ilerleyeceğini düşünüyorum. Zaten arzının sınırlılığı göz önüne alındığında insanlar Bitcoin’le ilgileniyor. Bu fiyatları yükseltmek için çalışan bir faktör olacak.”

28 Nisan 2016’da, Abra, Coinbase, Coindesk, BitGo ve Ripple gibi kripto alanındaki en iyi bilinen işletmelerden bazılarının ve Grayscale Investments’ın ana şirketinin yatırımcısı olan Digital Currency Group (DCG), Summers’ın firmaya Kıdemli Danışman olarak katılacağını duyurdu.

Ve CNBC’ye göre, 3 Mayıs 2016’da konuşan Summers, JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon’un Kasım 2015’teki şu yorumuna katılmadığını söyledi: “”Hiçbir hükümet, sınırları aşan ve aynı kontrol unsurlarına sahip olmayan bir sanal para birimini asla desteklemeyecektir.”

Summers şunları söyledi:

“Jamie zeki bir adam… Ama Bill Gates de akıllı bir adam ve internetin hiçbir yere gitmediğini söyledi.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar