Yükleniyor...

Eski Bakan Summers: “Bitcoin (BTC) Gün Geçtikçe Daha Dirençli Görünüyor”

ABD Hazine eski Bakanı Dr.

ABD Hazine eski Bakanı Dr. Lawrence H. Summers, geçtiğimiz Cuma günü Bitcoin (BTC) ve fiyatının uzun vadede neden artmaya devam edeceğinden bahsetti.

Dr. Summers, Amerika’nın en iyi ekonomistlerinden birisi olarak kabul edilir. Dr. Summers, Clinton Yönetiminde 71. Hazine Bakanı olmakla kalmadı, Obama Yönetiminde Beyaz Saray Ulusal Ekonomik Konseyi Direktörü, Harvard Üniversitesi Başkanı ve Dünya Bankası Baş Ekonomisti olarak görev yaptı. Halen Harvard Üniversitesi’nde Fahri Başkan ve Charles W. Eliot Üniversitesi Profesörüdür.

Summers, Bitcoin hakkındaki yorumlarını geçtiğimiz günlerde Bloomberg TV’nin “Wall Street Week” programında David Westin ile röportaj yaparken iletti. Röportajın sonuna doğru Westin, Summers’a Bitcoin’in bir balon olup olmadığını sordu. Summers, şu cevabı verdi:

“Önümüzdeki altı aydaki dalgalanmalarını tahmin etmeyeceğim ancak sanırım bundan hoşlanan bazı kurumlar burada kalacak. Her şeyin çökeceğini sanmıyorum. Bence koşarak aşağı koşup sonra geri döndüğünde çok daha dirençli görünüyor ve bu yüzden insanların ona doğru ilerleyeceğini düşünüyorum. Zaten arzının sınırlılığı göz önüne alındığında insanlar Bitcoin’le ilgileniyor. Bu fiyatları yükseltmek için çalışan bir faktör olacak.”

28 Nisan 2016’da, Abra, Coinbase, Coindesk, BitGo ve Ripple gibi kripto alanındaki en iyi bilinen işletmelerden bazılarının ve Grayscale Investments’ın ana şirketinin yatırımcısı olan Digital Currency Group (DCG), Summers’ın firmaya Kıdemli Danışman olarak katılacağını duyurdu.

Ve CNBC’ye göre, 3 Mayıs 2016’da konuşan Summers, JPMorgan Chase CEO’su Jamie Dimon’un Kasım 2015’teki şu yorumuna katılmadığını söyledi: “”Hiçbir hükümet, sınırları aşan ve aynı kontrol unsurlarına sahip olmayan bir sanal para birimini asla desteklemeyecektir.”

Summers şunları söyledi:

“Jamie zeki bir adam… Ama Bill Gates de akıllı bir adam ve internetin hiçbir yere gitmediğini söyledi.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner