Yükleniyor...

Eski Bir Milletvekili Merkez Bankalarının Bitcoin’i (BTC) Yasaklaması Gerektiğini Söyledi

Eski bir İngiliz parlamento üyesi olan Nick Boles, merkez bankalarını aşırı enerji kullanımı nedeniyle dünyanın en büyük kripto para birimini yasaklamaya çağırıyor.

bitcoin 3

Eski bir İngiliz parlamento üyesi olan Nick Boles, merkez bankalarını aşırı enerji kullanımı nedeniyle dünyanın en büyük kripto para birimini yasaklamaya çağırıyor.

Dahası, her Bitcoin (BTC) sahibini coin’lerini “zarar verici bir etkide bulunmayan” yani PoW (Proof of work) olmayan kripto para birimleri ile takas etmeye zorlamak istiyor:

“Merkez bankaları bunun ticaretini yasaklamalı ve Bitcoin’i elinde bulunduran ve herhangi bir işlemde kullanmak isteyen herkesi, bu tür bir zarar verici yan etkisi olmayan başka bir kripto para birimiyle değiştirmeye zorlamalı. Gerçek dünyaya hiç zarar vermeyen başka kripto para birimleri de var.”

Bitcoin, Arjantin’den Daha Fazla Elektrik Tüketiyor

Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’ne göre, Bitcoin artık tüm Arjantin’den daha fazla elektrik kullanıyor.

EtzKVP8WYAgk6rvBlockchain.com tarafından sağlanan verilere göre, 9 Şubat’ta kripto para biriminin hashrate’i tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 158,94 EH/s’ye ulaştı. Bitcoin ağının toplam hesaplama kapasitesi artmaya devam ederse, elektrik üretimi bakımından sıradaki geçilecek ülke Ukrayna.

Bitcoin, çevre aktivistleri tarafından tartışmalı karbon ayak izi nedeniyle sürekli olarak eleştirilirken, tüm madeni paraların yüzde 76’sının artık yenilenebilir kaynaklar yardımıyla çıkarıldığı unutulmamalıdır. Enerji sonsuz olduğundan, kripto para birimi, CoinShares’ten Meltem Demirors’un belirttiği gibi, hükümetlerin onu kullanması için bir yol yaratıyor:

“Bitcoin, ekonomilerin büyüme yaratmak için kullanılmayan, bol enerji kaynaklarını kullanmaları için harika bir yoldur.”

Real Vision Group kurucusu Raoul Pal, Bitcoin’in aslında yenilenebilir elektrik maliyetini düşürebileceğini iddia ediyor:

“Benim görüşüme göre, madenciler ekonomik olarak en uygun istikrarlı talep kaynağını bulmaya zorlandıkça BTC yenilenebilir elektrik maliyetini düşürüyor. Bu, kirli gücü çabucak dışlar. Böylece, soğutma için hidro veya soğuk yerler gibi yeşil enerji teknolojisine yapılan yatırımları besler.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner