Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Eski Bir Milletvekili Merkez Bankalarının Bitcoin'i (BTC) Yasaklaması Gerektiğini Söyledi

Eski Bir Milletvekili Merkez Bankalarının Bitcoin’i (BTC) Yasaklaması Gerektiğini Söyledi

ABONE OL:google-news

Eski bir İngiliz parlamento üyesi olan Nick Boles, merkez bankalarını aşırı enerji kullanımı nedeniyle dünyanın en büyük kripto para birimini yasaklamaya çağırıyor.

Dahası, her Bitcoin (BTC) sahibini coin’lerini “zarar verici bir etkide bulunmayan” yani PoW (Proof of work) olmayan kripto para birimleri ile takas etmeye zorlamak istiyor:

“Merkez bankaları bunun ticaretini yasaklamalı ve Bitcoin’i elinde bulunduran ve herhangi bir işlemde kullanmak isteyen herkesi, bu tür bir zarar verici yan etkisi olmayan başka bir kripto para birimiyle değiştirmeye zorlamalı. Gerçek dünyaya hiç zarar vermeyen başka kripto para birimleri de var.”

Bitcoin, Arjantin’den Daha Fazla Elektrik Tüketiyor

Bitcoin Elektrik Tüketim Endeksi’ne göre, Bitcoin artık tüm Arjantin’den daha fazla elektrik kullanıyor.

EtzKVP8WYAgk6rv

Blockchain.com tarafından sağlanan verilere göre, 9 Şubat’ta kripto para biriminin hashrate’i tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 158,94 EH/s’ye ulaştı. Bitcoin ağının toplam hesaplama kapasitesi artmaya devam ederse, elektrik üretimi bakımından sıradaki geçilecek ülke Ukrayna.

Bitcoin, çevre aktivistleri tarafından tartışmalı karbon ayak izi nedeniyle sürekli olarak eleştirilirken, tüm madeni paraların yüzde 76’sının artık yenilenebilir kaynaklar yardımıyla çıkarıldığı unutulmamalıdır. Enerji sonsuz olduğundan, kripto para birimi, CoinShares’ten Meltem Demirors’un belirttiği gibi, hükümetlerin onu kullanması için bir yol yaratıyor:

“Bitcoin, ekonomilerin büyüme yaratmak için kullanılmayan, bol enerji kaynaklarını kullanmaları için harika bir yoldur.”

Real Vision Group kurucusu Raoul Pal, Bitcoin’in aslında yenilenebilir elektrik maliyetini düşürebileceğini iddia ediyor:

“Benim görüşüme göre, madenciler ekonomik olarak en uygun istikrarlı talep kaynağını bulmaya zorlandıkça BTC yenilenebilir elektrik maliyetini düşürüyor. Bu, kirli gücü çabucak dışlar. Böylece, soğutma için hidro veya soğuk yerler gibi yeşil enerji teknolojisine yapılan yatırımları besler.”

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

KaynakU.Today
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar