Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) 50.000 Dolara, Teşvik Paketleri, Tesla ve Doların Zayıflığı Sayesinde Ulaşabilir

Bitcoin (BTC) bugün yeni bir ralliyle fiyat rekorunu kırdı.

btc 30 bin dolar tesvik dolar tesla bitcoin

Bitcoin (BTC) bugün yeni bir ralliyle fiyat rekorunu kırdı. Bitcoin 48,200 doları bulduktan sonra düzeltmeye gitti.

Dün, Bitcoin üç yılın en yüksek artışını 38,871 dolardan 46,750 dolara çıkarak sağlamıştı. Bu hoşnutluk, Asya piyasaları sayesinde 48,200 dolara kadar çıktı. Ama satıcılar Avrupa piyasalarında ufak çaplı düşüşe neden oldular. Yine de analistlere göre yakın zamanda Bitcoin, 50.000 dolar seviyelerine çıkacak.

Bitcoin Boğası

Bitcoin boğasının arkasında ABD dolarının pozisyonu bulunuyor. İlk önce Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin alımı, Elon Musk’ın dolar tutmanın riskli olduğunu düşündüğünü gösterdi.

Dolardaki ayı piyasası, FED politikaları ve ABD Başkanı Joe Biden’ın 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketini açıklamasından ötürü mevcut. Cuma günü yayınlanmış rapora göre, hükumet desteğinin artacağını, bunun sonucu olarak getirilerin artacağından bahsedildi. Messari analisti Ty Young şunları söyledi:

“Bitcoin kısa vadede aralığı oynayabilir, ama ikinci çeyrekte kendisinden dijital altın olarak bahsedilebilir. Eğer faiz 2023’e kadar düşük olursa.”

Fakat ABD’deki hızlı ekonomik toparlanma, hükumetin teşvik paketini kısması ve yatırımcıların ABD bonolarına yönelmesi Bitcoin’in değerini düşürebilir. Young, şu ifadeleri kullandı:

 “Bitcoin, menkul kıymetler alanında kendini baya gösterdi. Bu da kripto para işlemlerinin geleneksel piyasalardaki gibi olmasını sağlıyor.”

Ayrıca, açıklamalarında daha fazla hedge fonunun Bitcoin tabanlı hizmetler sağlayabileceğinden bahsetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner