Yükleniyor...

Bitcoin (BTC), Elon Musk ve Tesla Sayesinde Bugüne Kadarki En Büyük Günlük Mumunu Kapattı

Tesla'nın hazinesine Bitcoin (BTC) eklediği haberi, bugüne kadarki en büyük BTC günlük mumuyla sonuçlandı.

Bitcoin btc rekor

Tesla’nın hazinesine Bitcoin (BTC) eklediği haberi, bugüne kadarki en büyük BTC günlük mumuyla sonuçlandı.

Olay, bir günde 7580 dolarlık bir Bitcoin hareketine neden oldu. Bitcoin ayrıca tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto para yorumcularına göre mevcut durumda Bitcoin için 50 bin dolar kaçınılmaz.

8 Şubat 2021, Tesla ve Elon Musk’ın şirketin 1.5 milyar dolar Bitcoin satın aldığını dünyaya ilan ettiği gün olarak tarihe geçecek. Ayrıca, elektrikli araç üretim şirketinin Bitcoin’i Tesla’nın ürün ve hizmetleri için bir ödeme yöntemi olarak entegre etme planları da var.

Bitcoin Rallisine Yakıt

Elon ve Tesla’nın şirketin bilançosuna Bitcoin ekledikleri haberleri, Bitcoin tarihindeki en büyük günlük mumu tetikledi. Bu dönüm noktası, Binance ekibi tarafından aşağıdaki açıklama ve grafikle yakalandı.

“Dünkü Bitcoin’in şimdiye kadarki en büyük günlük mumuydu.”

Ekran Resmi 2021 02 09 17.42.47

Bitcoin’in Twitter Hacmi Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde

Tesla’nın bilançosuna Bitcoin’i eklemesi sadece en büyük günlük muma neden olmakla kalmadı, aynı zamanda olay bugüne kadarki en yüksek günlük Bitcoin tweet sayısını ateşledi. Bu dönüm noktası, 2018’den beri Bitcoin’in tweet hacmini gösteren aşağıdaki açıklama ve grafik aracılığıyla Tie’daki ekip tarafından yakalandı.

“Bitcoin’in tweet hacmi, son 24 saatte gönderilen 143.000’in üzerinde tweet ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi 2 Ocak 2020 ve 22 Aralık 2017’de yaşanmıştı.”

Ekran Resmi 2021 02 09 17.42.09

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin, 46.850 dolardan işlem görüyordu. Elon Musk ve Tesla’nın Bitcoin’de 1.5 Milyar Dolarlık satın alma haberi, Kraken ve Binance gibi popüler kripto borsalarında yeni kayıtların artmasına neden oldu ve CZ’nin aşağıdaki tweetinde görüldüğü gibi aşırı yüklenmeler meydana geldi:

Yeni kayıtlardaki artış, Bitcoin’in yüksek tweet hacmi ile birleştiğinde, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 doları gören 2017 boğa döngüsünü anımsatıyor. Bu nedenle Bitcoin, önümüzdeki günlerde ve/veya haftalarda beklenen 50 bin dolarlık fiyat tavanını test etmek için çok iyi hazırlanabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner