Yükleniyor...

Eski First Lady Melania Trump, Bitcoin (BTC) Topluluğunu Şaşırttı

Kripto para topluluğu hiç beklemediği bir kişiyi müttefik olarak yanında buldu:

Melania Trump bitcoin

Kripto para topluluğu hiç beklemediği bir kişiyi müttefik olarak yanında buldu: Melania Trump.

Eski başkan Donald Trump’ın eşi, ABD’nin eski First Lady’si Melania Trump, viral olan tweet’inde Bitcoin’in 13. yaşını kutladıktan sonra Twitter’da büyük bir heyecan yarattı.

Ayrıca, blok’un ham hex versiyonunu da tweet’ine ekledi.

Melania Trump’ın tweet’i ayrıca dünyanın en büyük kripto para biriminin piyasa değerinin 1 trilyon doları aştığından da bahsediyor (lider kripto paranın şu anda 882 milyar dolar değerinde olmasına rağmen). Topluluk, Trump’ın Bitcoin’e gösterdiği ani desteğe hazırlıksız yakalandı ve çok şaşırdılar.

Ama geçen ay da haberini duyurduğumuz üzere Melania Trump, Marc-Antoine Coulon ile işbirliği içinde “Melania’s Vision” NFT’sini duyurarak, NFT dünyasına adım atmıştı. Eski First Lady, kutlama tweetine #MelaniaNFT hashtag’ini ekleyerek kripto topluluğuna NFT sektörüne girdiğini de hatırlatmış oldu.

Birçok İsim Kutladı

Genesis Blok, Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından 3 Ocak 2009’da çıkarıldı. Yıldönümü, eski Twitter CEO’su Jack Dorsey de dahil olmak üzere topluluğun önde gelen birçok üyesi tarafından geniş çapta kutlandı.

Donald Trump, Bitcoin’in Dolandırıcılık Olduğunu Düşünüyor

Melania Trump her ne kadar Bitcoin’i desteklese de, kocası Donald Trump BTC’ye yönelik sert eleştirileriyle biliniyor. First Lady’nin mesajıyla beraber topluluk üyeleri kocasının kripto konusundaki tutumunu değiştirmesini istiyor.

Fox News ile Haziran ayında yaptığı bir röportajda ABD eski Başkanı Trump, kripto para birimlerine sert düzenlemeler getirilmesi çağrısında bulunurken Bitcoin’i “bir aldatmaca” olarak nitelendirmişti. Trump en son röportajlarında kripto hakkındaki olumsuz görüşlerini yineledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner