Yükleniyor...

Eski Savcı, ABD’nin SBF’nin Tutuklanmasıyla Sektöre Mesaj Gönderdiğini Söyledi

Eski savcı Renato Mariotti, regülatörlerin SBF'nin tutuklanmasıyla kripto sektörüne bir mesaj gönderdiğini dile getirdi.

eski savci

Eski savcı Renato Mariotti, regülatörlerin SBF’nin tutuklanmasıyla kripto sektörüne bir mesaj gönderdiğini dile getirdi.

ABD Adalet Bakanlığı Menkul Kıymetler ve Emtia Dolandırıcılık biriminin eski savcısı, SBF’nin tutuklanmasının alt metninde farklı bir şeylerin yer aldığına inanıyor.

Eski Savcı, Bir Mesaj Gönderildiğini Düşünüyor

ABD’nin SBF’yi elektronik dolandırıcılık, kara para aklama komplosu kurmak ve kampanya finansmanı ihlali gibi suçlarla suçlamasının ardından eski CEO, pazartesi günü Bahamalar’da tutuklandı.

ABD Adalet Bakanlığı’na göre SBF, yanlış bilgi yayarak, piyasayı denetlemeye çalışan regülatörlere karşı bir güven eksikliği yaratmaya çalışıyordu.

Şu anda uluslararası hukuk firması Bryan Cave Leighton Paisner’ın ortağı olan Mariotti, SBF’nin milletvekilleriyle çeşitli bağları olduğunu söyleyerek, “regülatörlerin kovuşturmaya maruz kalmadan SBF’yi serbest bırakabileceğine dair spekülasyonlar” olduğunu belirtti. Hatırlanacağı gibi SBF, Joe Biden’ın kampanyasına 5,2 milyon dolarlık bağış da dahil olmak üzere 40 milyon dolardan fazla siyasi bağışta bulunmuştu.

SBF’nin kripto sektörünün itibarını kesinlikle bozduğunu söyleyen Mariotti, federal kurumların kripto sektörünün peşine düşmeye istekli olduğunun altını çizdi.

Mariotti’ye göre yakın gelecekte “kripto dostu” bir regülasyonun gelmesi çok mümkün görünmüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner