Yükleniyor...

Eski SEC Yöneticisi: SEC, Ripple’a (XRP) Dava Açarak Ölümcül Hata Yaptı

Eski SEC yöneticisi Mary Jo White, meslektaşlarını sert bir dille eleştirdi.

sicak gelisme sec ripple ile ilgili ilk hamleyi yapti xrp ile ilgili buyuk iddialar var

Eski SEC yöneticisi Mary Jo White, meslektaşlarını sert bir dille eleştirdi.

Mary Jo White katıldığı bir röportajda, ABD Menkul Kıymetler Komisyonu’nun (SEC), blockchain devi Ripple’a dava açmasının ölümcül hata olduğunu vurguladı:

“Hiçbir şekilde ballandırılamaz. Hukuksal ve mantıksal açıdan ölümcül hata yaptılar.”

White, meslektaşı Jay Clayton’ı eski SEC yöneticisi olarak Ripple’a dava açtığı için acımasızca eleştirdi:

“Eski ABD savcısı ve SEC yöneticisi olarak, davayı anlayana kadar mahkemeye götürmemen lazım. Bu, benim yürüyerek kapıdan çıkacağım bir durum değil.”

Bu hafta, New York merkezli alternatif yatırım müdürü Apollo Global Management, Clayton’ı bağımsız direktör olarak atadı.

White, Ripple’ın Ücretli Çalışanı

White’ın açıklamaları, Ripple’ın ücretli çalışanı olduğundan şaşırtıcı bulunmadı. Fintech şirketi, onu kayıtsız XRP satışlarıyla ilgilenen özel bir yatırımcı davasında savunmak için Haziran 2018’de SEC’in eski icra şefi Andrew Ceresney ile birlikte işe aldı.

Ripple Labs CEO’su Brad Garlinghouse ve eski CEO Chris Larsen, Andrew Ceresney ve Matthew Solomon başta olmak üzere birkaç eski SEC avukatı tarafından temsil edildiler. Ne yazık ki Gary Gensler, XRP’nin eskiden menkul kıymet olduğunu açıkladı.

SEC, Davada Düzeltme Talebinde Bulundu

Sabahki haberimize göre SEC, 18 Şubat’ta davaya ek gerçeklerle beraber düzeltme talebinde bulundu. Eklediği detaylarda, XRP satışının piyasa manipülasyonu sonucu şirket satışları aracılığıyla kurucu ortaklarının kâr elde ettiğini söyledi.

Davanın ilk duruşması 22 Şubat’ta olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner