Yükleniyor...

Eski yöneticisi dolandırıcılıkla anılan OpenSea: “Bilmiyorduk”

OpenSea, eski yöneticisi Kevin Pawlak'ın 60 milyon dolarlık dolandırıcılıkla anılması hakkında açıklama yaptı.

OpenSea pawlak

OpenSea, eski yöneticisi Kevin Pawlak’ın 60 milyon dolarlık dolandırıcılıkla anılması hakkında açıklama yaptı.

6 Ekim’de, NFT Ethics adlı bir anonim X hesabı, OpenSea’yı etiketleyerek dolandırıcılık iddiasında bulundu. NFT Ethics, 2021 yılında OpenSea’de girişimler başkanı olan Kevin Pawlak’ın 60 milyon dolarlık dolandırıcılığa karıştığını aktardı. Kevin Pawlak, 0xSisyphus takma adını kullandı ve AnubisDAO rug pull’unda yer aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan OpenSea, eski yöneticisi Pawlak’ın böyle bir olaya karıştığından haberi olmadığını belirtti.

Dolandırıcılık iddiaları ve OpenSea

X platformunda yer alan NFT Ethics adlı anonim hesap, AnubisDAO rug pull’u ile ilgili detayları paylaştı. Anonim hesabın odağında ise dolandırıcılığa karışan isimlerden Kevin Pawlak yer aldı. Pawlak’ın öne çıkma sebebi, 2021 yılında OpenSea’de yöneticilik yapması oldu.

NFT Ethics ve Lookonchain, Pawlak’ın, milyonlarca dolarlık dolandırıcılığa imza atan AnubisDAO’nun tanıtılmasında kilit rol oynadığını iddia etti. Pawlak, yatırımcıların AnubisDAO ile buluşmasında görev aldı. Ayrıca, NFT Ethics’e göre, Pawlak, AnubisDAO aracılığıyla elde edilen gelirleri aklamak amacıyla PEPE’yi kullandı.

Tüm bu iddiaların merkezinde yer alan OpenSea, eski çalışanı Pawlak hakkında açıklama yapma gereği duydu. OpenSea, Pawlak’ın bu tür faaliyetlere karıştığından haberlerinin olmadığını ifade etti. OpenSea, ayrıca, Pawlak’ın şirkette çalıştığı dönemde kısıtlı bir yetkiye sahip olduğunu açıkladı.

Konuya dair açıklamalarında OpenSea, şunları söyledi;

Kevin, Haziran 2023’te şirketten ayrılan eski bir çalışandır. Yönetim dışı bir pozisyonda çalıştığı OpenSea’de sınırlı bir kapsamı vardı. Kendisinin söz konusu projelere dahil olduğuna dair herhangi bir bilgimiz bulunmamaktadır

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner