Yükleniyor...

Estonya Maliye Bakanı’ndan Kripto Para Açıklaması Geldi

Estonya, 2017 yılında kripto paralara lisans veren ilk Baltık ülkesi oldu.

estonya kripto para

Estonya, 2017 yılında kripto paralara lisans veren ilk Baltık ülkesi oldu. Ülke, kripto para sektöründe yeni düzenlemeler için taslak hazırladığını, ancak kripto paraları yasaklama planı olmadığını belirtti.

Estonya, 2019 yılından bu yana kripto para sektöründe denetimi sıkılaştırmayı amaçlıyor. Ülke, kripto para şirketleri için ayrıntılı teknik değerlendirme, denetim ve yüksek sermaye seviyesi getirmeyi öngören tasarı ile yatırımcılarda yarattığı tedirginliği yatıştırmaya çalışıyor.

Estonya Maliye Bakanlığı, hazırladığı tasarının kripto para cüzdanlarını kapatmayı ve Bitcoin ticaretini yasaklamayı hedeflediği yönündeki söylentilere şu şekilde yanıt verdi;

“Estonya sanal varlık hizmet sağlayıcılarına yönelik denetim, düzenlemelerin sıkılaştırılması için bir yasa taslağı hazırladık. Bununla birlikte, Estonya’nın bazı sosyal medya iddialarında olduğu gibi kripto para sahipliğini illegal hale getirme planı yok.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner