Yükleniyor...

ETC Group, BTCE’nin Karbon Nötr Özelliğine Sahip İlk Bitcoin (BTC) ETP’i Olacağını Duyurdu

ETC Group, bugün gerçekleştirdiği duyuruda, kripto ETP'i olan ETC Group Physical Bitcoin’in (BTCE), karbon nötr özelliği olan ilk Bitcoin ETP'i olacağını açıkladı.

karbon notr

ETC Group, bugün gerçekleştirdiği duyuruda, kripto ETP’i olan ETC Group Physical Bitcoin’in (BTCE), karbon nötr özelliği olan ilk Bitcoin ETP’i olacağını açıkladı.

ETC Group böylelikle, BTCE Bitcoin madenciliği ile ilgili olan CO2e1 emisyonlarını telafi eden, elle seçilmiş, yüksek kaliteli karbon kredileri ile beraber BTCE’nin karbon ayak izini dengeleyecek. Dünyanın en önde gelen ilkim gruplarının desteklediği bu karbon kredileri, bu tip diğer projeleri de destekleyecek.

ETC Group’un CEO’su Bradley Duke, şirketin duyurusu ile ilgili bir açıklama yaptı:

“Bitcoin gibi kripto para birimlerinden yararlanan şirketler, iklim endişelerini gidermek için anlamlı adımlar atmakta haklılar. Bitcoin madencilerinin giderek daha fazla yenilenebilir elektrik sağladığını görmekten memnunuz, ancak biz ETC Group olarak daha fazlasını yapmanın ve şimdi harekete geçmenin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle, Bitcoin ürünümüzün karbon ayak izini hesaplamak için girişimimizi başlattık ve dünyanın en saygın iklim eylemi şirketlerinden bazıları tarafından küratörlüğünü ve izlenen yüksek kaliteli projelerle bunu dengeledik.”

ETC Group, ayrıca Bitcoin ile ilgili tüm Kapsam 3 emisyonlarını dengelemek için bir dizi projeye fon sağlayacak. ETC Group tüm kripto sektörünü aktif olarak karbon nötr bir hale taşımayı amaçlayan bir grup olan Crypto Climate Accord’a katılacağını da duyurdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner