Yükleniyor...

ETH 2.0 İçin Büyük Gün! Miktar Hala Artıyor!

Lider altcoin Ethereum (ETH) için uzun zamandır planlanan sürecin sonuna yaklaştık.

eth 2

Lider altcoin Ethereum (ETH) için uzun zamandır planlanan sürecin sonuna yaklaştık. beaconcha.in verilerine göre TSİ 15.00 civarında başlayacak ETH 2.0 için heyecan büyük. Yazının yazıldığı sırada gereken ETH miktarından çok daha fazlasının yatırıldığını görüyoruz. Şu anda 872,864 ETH yatırılmış durumda, ihtiyaç olan miktar ise 524,288 ETH idi. Yani yatırılan miktar ihtiyaç duyulan miktardan yaklaşık %66 kadar daha fazla.

Nihayet beklenen gün geldi ve Ethereum 2.0 yükseltmesinin uzun zamandır beklenen ilk aşaması, yeni blok zincirinin oluşumuyla başlamak üzere. Yaklaşık 4-5 saat içinde, Beacon Chain, yeni bir Ethereum blok zincirini ve beş yıllık araştırma ve geliştirmenin doruk noktasını müjdeleyecek. Geçen ay başlatılan mevduat sözleşmesine katılım ilk etapta yavaştı bu nedenle de hedefe zamanında ulaşılamayacağına dair çok fazla endişe yarattı.

Bir Beacon Chain araştırmacısı, şu anda yatırılan 872 ETH hissesinin bugünkü fiyatlarla yaklaşık 528.000 dolara eşit olduğunu bildirdi. Önerilen zaman çerçevesinde hedefin %166’sına ulaşıldı.

Buterin Açıklamalarda Bulundu

David Hoffman’ın yakın tarihli bir videosunda Vitalik Buterin, ağın lansmanı ve geleceği hakkında yorum yaptı. Mevduat sözleşmesi eşiğine ulaştıktan ve lansman gerçekleştikten sonraki bir sonraki kilometre taşı sorulduğunda Vitalik şunu açıkladı:

“Proof-of-Stake’in bir süre için sorunsuz çalışmasını umuyoruz, ancak daha fazla işlevsellik eklemek istiyoruz. Hızla daha fazla müşteri desteği eklemek istiyoruz.”

Ethereum kurucu ortağına ayrıca ‘başarısız bir lansman’ olasılığı soruldu ve bunun her zaman mümkün olduğuna dair bir yanıt geldi. Buterin, gaz fiyatlarını düşürme amacıyla blok doğrulama için mevcut “teklif” sistemini değiştirmek üzere tasarlanmış EIP 1559’dan da bahsetti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner