Yükleniyor...

ETH semalarında ETF umutları: Haftaya işlemler başlayabilir!

Ether, ETF'lerin önümüzdeki hafta işlem görmeye başlama ihtimali dolayısıyla yükselişe geçti.

Golden coins with ethereum symbol on computer.

Ether, ETF’lerin önümüzdeki hafta işlem görmeye başlama ihtimali dolayısıyla yükselişe geçti. Yüzde 4,8 artış gösteren ETH fiyatı bin 660 dolardan işlem gördü.

Kripto para piyasaları 28 Eylül Perşembe günü yükselişe geçti. Bitcoin (BTC) fiyatı 27 bin dolar seviyesinin üzerine çıktı ve makro baskılar hafifledi. BTC öncesinde 27 bin 300 dolara yükseldi ve son 24 saatte yüzde 3,2 artışla 27 bin 10 dolardan işlem gördü.

ether 1

ETF umutları arttı

Ether (ETH) de Bitcoin’den daha iyi performans gösterdi ve yatırımcıların vadeli işlemlere dayalı bir borsa yatırım fonu (ETF) için ABD’de düzenleyicilere yeşil ışık yakılması yönündeki umutlarının artmasıyla yüzde 4,8 artış göstererek bin 660 dolara yükseldi.

Bloomberg analisti Eric Balchunas, bir X gönderisinde, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), yaklaşan hükümetin kapanması nedeniyle ETF başvuru sahiplerinden başvurularını onaylamasını istedi. Ayrıca önümüzdeki hafta yatırımcıların alım satımlara başlayabilmeleri için gerekli güncellemelerin yapılmasını talep etti.

Buna ek olarak VanEck, diğerlerinin yanı sıra Grayscale, ProShares ve Bitwise’dan halihazırda gönderilen başvuruların yanında kendi vadeli işlem tabanlı ETH ETF’si için evraklar sundu.

Kritik hafta

Bloomberg analistleri, Ethereum vadeli işlem borsası fonlarının (ETF’ler) ABD’de ilk kez önümüzdeki haftadan itibaren işlem görmeye başlayabileceğini belirtti.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunun Bloomberg Intelligence analisti James Seyffart, “SEC’in önümüzdeki hafta potansiyel olarak bir grup Ethereum vadeli işlem ETF’sinin satılmasına izin verecek gibi göründüğünü” söyledi.

“Kapanmadan önce bu işi bitirmek istiyorlar.” diyen analist, çeşitli dosya sahiplerinin, muhtemel gelecek hafta Salı gibi erken bir zamanda alım satıma başlayabilmeleri için 29 Eylül Cuma öğleden sonraya kadar belgelerini güncellemeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.

Analistlerin 27 Eylül tarihli notuna göre, dokuz ihraççıdan 15 Ethereum vadeli işlem ETF’si şu anda onay bekliyor.

Ethereum vadeli işlemleri veya hibrit ETF ürünü öneren şirketler arasında VanEck, ProShares, Grayscale, Volatility Shares, Bitwise, Direxion ve Roundhill yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner