Yükleniyor...

Balon patladı: XRP Ledger’da gizli değişiklik yok

Sosyal medyadan yayın yapan bir kripto uzmanı, şeffaflığı vurgulayarak gizli XRPL değişiklikleri iddialarını reddetti.

XRP

Sosyal medyadan yayın yapan bir kripto uzmanı, şeffaflığı vurgulayarak gizli XRPL değişiklikleri iddialarını reddetti. Uzman, tartışmalı XLS-39 clawback değişikliğinin XRP ile değil, güven hattı varlıklarıyla ilgili olduğunu açıkladı.

Söz konusu tartışma, XRP yanlısı önde gelen bir influencer olan Lewis Jackson’ın, sözde “Geri Satın Almayı” mümkün kılan “gizli bir XRPL Değişikliğini” şifreli bir şekilde ima etmesiyle ortaya çıkmıştı. Ancak Jackson, iddiasını destekleyecek hiçbir somut kanıt sunmamış ve XRP topluluğu içindeki pek çok şüphecinin iddiasının geçerliliğini sorgulamasına neden olmuştu.

XRP ile ilgisi yok

WrathofKahneman yaptığı açıklamada, tartışmalı XLS-39 clawback değişikliğinin yalnızca güven hattı varlıklarıyla ilgili olduğunu ve XRP’nin kendisiyle hiçbir ilgisi olmadığını belirtti. XRPL değişiklik sürecinin doğasında var olan şeffaflığı vurguladı ve bunu çevreleyen gizlilik fikrini de çürüttü.

XRP 2

Ayrıca, XRPL belgeleri, öncelikle düzenleyici bir koruma görevi gören clawback mekanizmasının amacını aydınlatmaktadır. Bu mekanizma, token ihraç edenlerin yanlışlıkla yasa dışı faaliyetlerle bağlantılı hesaplara girmiş olabilecek tokenları geri almasına olanak tanır.

XRPL ekosistemi, XLS-39 gibi değişikliklerin gizli özellikler olmaktan ziyade belirli düzenleyici amaçlara hizmet etmesiyle şeffaflığa adanmış olmaya devam etmektedir. Şeffaflığın bu şekilde yeniden teyit edilmesi, XRP topluluğunun tartışmalarına ve endişelerine açıklık getirecektir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner