Yükleniyor...

En iyi Türk kripto fenomenleri

Sosyal medyanın kullanımının artmasıyla birlikte influencerlar hayatımızda önem kazanmaya başladı.

turk kripto

Sosyal medyanın kullanımının artmasıyla birlikte influencerlar hayatımızda önem kazanmaya başladı. Neredeyse her konuda içerik sunan ve deneyimlerini aktaran bu kişiler, günlük hayatta tabiri caizse “dijital bir rehber” oldu.

Bu durum aslında kripto para birimleri alanında da kendisini hissettirdi. Yatırımcılar alım satım konusunda tecrübe sahibi kripto fenomenlerini yakından takip etmeye başladı. Fenomenlerin çoğu ise YouTube ve Twitter gibi sosyal medya platformları aracılığıyla yatırımcılar ile etkileşime girmeye hali hazırda devam ediyorlar.

Biz de takipçi sayısı bakımından en iyi Türk kripto fenomenlerini sizler için derledik…

1. Paradotor

Paradotor Enes Turan, Türk kripto dünyasında tanınmış bir isimdir. Blokzincir girişimcisi ve sonrasında eğitimcisi olarak, geleneksel finans ile gelişen kripto para dünyası arasındaki ilişkiyi yatırımcıya aktarmaya çalışmaktadır. Turan’ın sektörün hem teknik hem de finansal yönlerindeki uzmanlığı, sosyal medya platformları aracılığıyla kapsamlı bilgiler sunmasını sağlamaktadır.

selcoin

2. Stevedabitcoin

Stevedabitcoin, kripto haberleri, ekonomi hakkındaki yorumlar ve Bitcoin analizleri hakkında sosyal medya hesabından içerik yayını yapmaktadır.

Steve’in ayrıca ekibiyle birlikte kripto sorunlarını açıklamak ve analiz etmek için video formatını kullandığı kendi Youtube kanalı da vardır. Mevcut durumda Twitter’da 500 bini aşkın takipçisi bulunmaktadır.

doruk

3. Selcoin

Selcoin bir kripto para birimi yazarı, yatırımcısı ve eğitimcisidir. Piyasa ile ilgili haberleri sunmakta ve bu alandaki deneyimlerini YouTube üzerinden aktarmaktadır. Aynı zamanda “Altın Kapının Anahtarı Bitcoin” adlı kitabın da yazarıdır.

Ayrıca sosyal medya hesabı X üzerinden de en güncel içeriklerden, Bitcoin ile ilgili duyurulardan, haber ve yorumlardan paylaşım gerçekleştirmektedir.

4. Doruk Tiryaki

Doruk Tiryaki, Türk kripto fenomenleri arasında çoğunlukla bilinen isimlerden biridir. Özellikle genç bir simaya sahip olması dijital varlıklara yeni giriş yapan kuşağa hitap konusunda da başarılı olmuştur. Sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan Tiryaki, aynı zamanda düzenli olarak analiz ve piyasa tahmini içerikleri de paylaşmaktadır. Twitter’da 88 bini geçen takipçi sayısına sahip olan Tiryaki, kripto alanında hem trade hem de market araştırması adına faydalanılabilecek uygulamalardan da bahsetmektedir.

turk kripto fenomenleri

5. Kripto Kemal

Kripto Kemal, sosyal medya platformlarındaki bilgilendirici içerikleri ve düşündürücü tartışmalarıyla adından söz ettiren bir diğer kripto tutkunudur. Dijital varlıkların bu denli yayılmasında öncü isimlerden biridir.

Kripto para birimlerinin geleneksel finansal sistemler üzerindeki potansiyel etkisi de dahil olmak üzere çok çeşitli konuları ele almaktadır. Mevcut durumda Twitter’da neredeyse 600 bine yakın takipçisi bulunmaktadır.

6. Kripto Messi

Kasım 2020 tarihinde Twitter’a katılan Kripto Messi, uzun bir süredir de kripto para piyasasında adını duyurmuş bir fenomendir. Bugüne dek altcoinlerde al-sat yaparak çok ciddi kazançlar, analiz ve temel piyasa bilgisi ile yüksek kar elde etmiştir. Borsa coinleri dışında Gem adı altında değer kazanacak olan coinleri de araştıran ve keşfeden bir fenomendir. Bu nedenle insanlar tarafından sevilen ve takip edilen hesaplar arasında yer almaktadır.

turk kripto 1

7. Efe Bulduk

Efe Bulduk, Türk kripto dünyasının genç simalarından biridir. İlgi çekici içeriğiyle tanınan, düzenli olarak pazar trendleri, ortaya çıkan blokzincir projeleri ve yatırım stratejileri hakkındaki görüşlerini paylaşmaktadır. Bulduk’un analitik yaklaşımı ve doğru bilgi sağlamaya olan bağlılığı, ona Twitter ve YouTube gibi platformlarda önemli bir takipçi kazandırmıştır. Ayrıca blokzincir etkinliklerinin de gençler tarafından aranan konuşmacıları arasında yer almaktadır.

8. Erhan Ünal

Erhan Ünal analist ve yatırımcıdır. Twitter’da çok büyük bir takipçi kitlesi vardır. Ünal, görüşlerini, haberlerini ve grafiklerini takipçileriyle paylaşmaktadır. İçeriği yatırımdan altcoinlere ve NFT’lere kadar her şeyi kapsamaktadır. Görsel şekilde analiz yapıyor olması Ünal’ın takipçi kitlesini sağlamlaştırmasına yardımcı olmuştur.

9. Barış Kardeş

Barış Kardeş, Türk kripto ekosisteminin öne çıkan isimlerinden biridir. YouTube ve sosyal medya platformları da dahil olmak üzere geniş bir çevrimiçi varlığıyla hem yeni başlayanlar hem de deneyimli kripto meraklıları için güvenilir bir bilgi kaynağı olarak kendini kanıtlamıştır.

Barış Kardeş, değerli içgörüler, pazar analizleri ve eğitici içerikler sunarak karmaşık konuları daha geniş bir kitle için anlaşılır kılmaktadır. Dolayısıyla piyasaya henüz yeni giriş yapmış olanlar için bile kaynaştırıcı bir etki yaratır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner