Yükleniyor...

Ether (ETH), beklentilerinin ortasında Deribit’te rekor kırdı!

Ether (ETH) sürekli vadeli işlemleri açık faizi, artan ilgi ile birlikte Deribit'te tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Ether eth türev

Ether (ETH) sürekli vadeli işlemleri açık faizi, artan ilgi ile birlikte Deribit’te tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Spot Bitcoin ETF gündemiyle yükselişe geçen kripto piyasasında boğa iştahının arttığı görüldü. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), psikolojik direnç bölgesi olan 50 bin doları aştı ve üzerinde kalıcılık sağladı. BTC’nin güçlü fiyat yapısı, altcoin’lerde ilgi artışına neden oldu.

Bitcoin’den sonra en popüler kripto para birimi olan Ether (ETH), spot Ethereum ETF ve Dencun güncellemeleri eşliğinde ivme kazandı. Ether, 3 bin doları hedefleyen yükseliş trendinde önemli bir veriye imza attı. Altcoin’lerin lideri, Deribit borsasında sürekli vadeli işlemleri açık faizi rekoruna imza attı.

Ether (ETH) artan ilgi ile Deribit’te rekora imza attı

Kripto piyasasının boğa iştahıyla yükseliş yönlü ilerlemesi ile birlikte Ether (ETH) sürekli vadeli işlemlerine ilgi arttı.

The Block’un Coinglass’tan derlediği haberine göre, Ether perpetual futures open interest (sürekli vadeli işlemler açık faizi) Deribit’te tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Toplam türev sözleşmelerin sayısını ifade eden açık faiz, sürekli vadeli işlemlerde kapatılmamış işlemleri temsil ediyor. Bu veri ile birlikte, Ether’in sürekli vadeli işlemlerine yoğun bir ilgi duyulduğu ortaya çıkıyor.

Ether’in Deribit kripto türevler borsasında sürekli vadeli işlemler sözleşmesinin toplam sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Deribit’teki açık faiz 700 milyon dolara yaklaştı.

Ether açık ilgi

Deribit’te Şubat ayının başından bu yana artış gösteren Ether sürekli vadeli işlem fonlama oranındaki artış ise long (yükseliş) yönlü işlemlere duyulan ilginin arttığını gösteriyor.

Sürekli sözleşme, vade sonu tarihi olmayan bir vadeli işlem sözleşmesi türüdür ve yatırımcıların pozisyonlarını süresiz olarak tutmalarına olanak tanır. Açık faizdeki artış, alım satım faaliyetlerinin ve Eter türevlerine olan ilginin arttığını göstermektedir. Spot Ethereum ETF’lerin onaylanma ihtimali, Ether’e yönelen ilgi artışının arkasındaki önemli bir etmen oldu.

Coinglass’a göre, farklı borsalardaki Ether vadeli işlemlerine yönelik açık ilgi ise 10 milyar doların üzerine çıktı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner