Yükleniyor...

Ethereum 2.0 Doğru Yolda: Hodler’lar Artıyor

Ethereum ağında potansiyel ETH doğrulayıcılarının sayısında, Ethereum 2.

eth 2.0 1280x640

Ethereum ağında potansiyel ETH doğrulayıcılarının sayısında, Ethereum 2.0 beklentisiyle yüksek bir artış yaşanıyor.

Şu anda en az 32 ETH’ye  sahip 116.426 adres bulunmaktadır ve bu yıl şimdiye kadar en az %14’lük bir artış yaşanmıştır. Bu da potansiyel ETH 2.0 doğrulayıcılarının sayısı olarak görülebilir.

32 ETH miktarı yeni bir olay değildir. Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin 2018 yılında, Ethereum’un PoS’a geçmesinden sonra minimum 32 ETH (geri 16.000 dolar) sahibi kullanıcıların ödüllendirileceğini söylemişti.

Böyle büyük bir miktar tipik bir kullanıcı için çok yüksek görünebilir, ancak insanlar bu tür ödülleri almak için küçük yatırımcıların havuzlarına katılabilirler.

ETH, bu yıl ikinci çeyrekte önümüzdeki birkaç gün içinde gerçekleşmesi beklenen ETH 2.0 etkinliğinin bir sonucu olarak; Nisan ayı boyunca durmayan bir yükseliş trendinde idi ve şu anda da 199,32 dolar seviyesinde seyrediyor.

Bitcoin yarılanması çok yakında olmasına rağmen, fiyat artışı Ethereum’da Bitcoin’den biraz daha yüksek seviyede seyrediyor. Bu faaliyet, kripto para endüstrisinde tartışmasız en çok beklenen etkinliktir, hatta Google aramalarında bile trend haline gelmiştir.

Birçok yatırımcı, ETH’yi hisse almak için biriktirerek Ethereum 2.0’a yatırım yapıyor. Geçiş tamamlandığında fiyatlarda güçlü bir artış meydana gelecek ve belki de bir sonraki Ethereum boğa koşusuna neden olacak. 

Haberin yazımı sırasında Ethereum (ETH) 190 dolar direncini kırabildi. Bazı kripto para analistleri, 200 dolarlık bir sonraki dirence kadar tekrar yükselmesinin muhtemel olduğuna ve yakında 250 dolara ulaşabileceğine inanıyorlar. 

Bunun Ethereum topluluğunun beklediği yükseliş anı olup olmayacağı belli değil ancak Bitcoin yarılanmasında olduğu gibi 2020 yılı, Ethereum topluluğu için de oldukça ilginç geçecek gibi görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner