Yükleniyor...

Durumu Meçhul Kuzey Kore Lideri ve Bitcoin İlişkisi

Kuzey Kore Liderinin sağlık durumunun iyi olmadığı, hatta ve hatta ölmüş olabileceği haberi dünya gündemine bomba gibi düştü.

Kim Jong Un

Kuzey Kore Liderinin sağlık durumunun iyi olmadığı, hatta ve hatta ölmüş olabileceği haberi dünya gündemine bomba gibi düştü. Kim Jong Un’un devlet medyasında veya resmi açıklamalarda görünmemesi, birçok kişiyi kuşkulandırdı. TMZ tarafından ortaya konan bir iddiaya göre, otoriter lider Nisan ayının başlarında Kuzey Kore’nin kırsalında gezerken, göğsünü tutarak yere yığılmıştı.

Ünlülerle ilgili haberleri ile bilinen medya kuruluşu, Kuzey Kore Liderinin bu süreçte ya iyileşme umudu olmaksızın yatalak olduğunu ya da ölmüş olabileceğini açıkladı. Lidere kalp ameliyatı yapıldığı da bildirildi. TMZ durumu şöyle  açıkladı:

“Bir stent takılmasına ihtiyacı vardı, ama görünüşe göre operasyon yeterince hızlı yapılamadı ya da cerrah sebebiyle başarısızlığa uğradı- bazı raporlar cerrahın ameliyat sırasında ellerinin titrediğini gösteriyor.”

Kuzey Kore’nin Bitcoin’i (BTC) Üzerine Spekülasyonlar

Kuzey Kore 2019’un ortalarında, ülkesinin 670 Milyon dolar değerinde Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerini topladığı haberini verdi. Görünüşe göre fonlar, sıkı ekonomik yaptırımları atlamak için kullanılıyordu.

Birçok kripto trader’ı bu miktar üzerinde konuşmadan edemiyor. Birçok kişi, ülkenin Bitcoin (BTC) stokunun yakında satılıp satılmayacağını ve kripto pazarlarında bir çöküşe neden olup olmayacağını merak ediyor. Bir kripto para kullanıcısı, şu tweet’i paylaştı: “Weibo ve WeChat’teki sosyal medya grupları, Kim Jong-Un’a ait bir cüzdandan 65.091 adet BTC’nin Coinbase’e taşındığı spekülasyonuyla dolup taşmış.”

Aslında bu mesajlar Zack Voell’in Twitter’da paylaştığı şakaya gelen yanıtlardı. Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un’un cüzdanından Bitcoin taşındığı haberi sadece bir şakadan ibaretti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner