Yükleniyor...

Ethereum, Amazon’un Desteğiyle Yeni Bir Standart Haline Gelebilir

Ethereum’un Blockchain'i Amazon Web Hizmeti (AWS) Blockchain'e giriş yapmaya hazırlanıyor.

Amazon ve Ethereum Blockchain

Ethereum’un Blockchain’i Amazon Web Hizmeti (AWS) Blockchain’e giriş yapmaya hazırlanıyor. Bu gelişme onu yakında yeni bir standart haline getirebilir. Amazon, kullanıcıların Ethereum gibi halka açık Blockchain’ler ve Hyperledger Fabric gibi özel Blockchain’ler üzerinden ölçeklenebilir Blockchain ağları oluşturmalarını ve yönetmelerini sağlayan yeni bir araç yayınlamaya hazırlanıyor.

Amazon Neden Ethereum’u Seçti?

Amazon’un 30 Nisan tarihli bir basın açıklamasına göre, Amazon Yönetilen Blockchain (AMB) aracılığıyla işletmelerin artık Hyperledger Fabric üzerinden bir Blockchain ağı kurabileceklerini söyledi. Ethereum da bu yaz hizmete dahil edilecek.

AWS’nin yeni aracı yalnızca birkaç tıklamayla müşterilerin ölçeklenebilir bir Blockchain ağı kurmalarına ve yönetmelerine izin verecek. Müşterilerin ağlarındaki üyelikleri oylayabilmeleri için basit API’ler bile sağlanıyor ve Blockchain uygulamalarına uyacak bir dizi bilgi işlem ve bellek kapasitesi sunuluyor.

Yahoo Finance’ın haberine göre, Amazon, Ethereum’un Blockchain’ini desteklemeyi seçti çünkü:

Ethereum, tüm üyeler için veri şeffaflığının önemli olduğu yüksek oranda dağıtılmış Blockchain ağları için çok uygun. Ağdaki herhangi bir perakendecinin Ethereum’un faydalarını kullanmak için tüm üyelerdeki bir kullanıcının etkinliğini bağımsız olarak doğrulamasına olanak tanıyan müşteri sadakati ağı.

Amazon Web Servisleri, AWS’de ayda 30 milyon doların üzerinde para harcayan Apple gibi müşteriler tarafından kullanılan, dünyanın en kapsamlı ve geniş çapta benimsenmiş bir bulut platformu. Bu nedenle bu yaz Ethereum’un AWS’de yer almaya başlayacağı gerçeği benimseme konusunda çok olumlu bir gelişme ve Ethereum’un Blockchain’i halka açık Blockchain ağları için bir standart haline gelebilir.

Daha önce IIB tarafından bildirildiği gibi, Ethereum, birden fazla cephede gerçek dünyaya uyum sağlayarak dünyanın önde gelen Blockchain ağı olma yolunda durdurulamaz bir şekilde ilerliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner