Yükleniyor...

Ethereum Balinaları En Yüksek Seviyeye Ulaştı! Peki, ETH Boğaları Ne Durumda?

Ethereum fiyatı dar bir aralıkta işlem görüyor.

Ethereum ETH1

Ethereum fiyatı dar bir aralıkta işlem görüyor. Görünüşe göre ne boğalar ne de ayılar tetiği çekmek istemiyorlar, ancak bu diğer yatırımcıların ETH biriktirmelerini engellemedi.

“Santiment” in yakın tarihli bir raporuna göre, ETH’nin balina adresleri 10 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Belirtilen rapora göre, Balinalar şu anda 21.800.000’den fazla Ethereum’a sahipler. Rapor ayrıca son iki gün içinde en üst ETH adreslerinin varlıklarına yaklaşık 145.000 ETH daha eklediğini belirtiyor.

Ethereum (ETH) Boğaları Savunmada

Haftalarca yatay işlem görmesine rağmen, Ethereum’un kısa vadeli görünümü hala boğa görünüyor ve şu anda ikna edici bir şekilde kırılma yaşarsa Ethereum 240 dolara kadar çıkabilir. Ancak bunun için ETH’nin çok önemli direnç seviyeleri olan 215 ve 220 doları kırması gerekir.

Ethereum ayrıca, boğaların daha önce belirtilen direnç seviyelerini kırması durumunda teyit edilecek haftalık bir boğa oluşumu içerisindedir. İşlem hacmi geçtiğimiz ay içinde Ethereum için önemli ölçüde azalıyor ve bu da büyük bir hamlenin yakında gerçekleşeceğini gösteriyor.

Kripto para borsası BitMEX’te, Ethereum’da short pozisyonları hakim gözüküyor. Ancak ani bir yükseliş bu pozisyonların tasfiye olmasına sebep olabilir. Ancak ayılar bunun olmaması için fiyatları 190 dolara kadar düşürmeye çalışacaktır, ancak şu an mümkün gözükmüyor.

TradingView: Ethereum Grafiği
TradingView: Ethereum Grafiği

Günlük grafiği, ETH’nin daha önce birkaç kez aşmayı başaramadığı 215-220 dolar arasındaki direnç alanının ne kadar güçlü olduğunu açıkça göstermektedir. Genellikle, birkaç güçlü reddetmeden sonra ETH’de derin geri çekilmeler yaşandı, ancak boğalar düşüşleri satın alıp Ethereum’u günlük bir yükseliş trendinde koruyabildi.

Boğalar alış için dip bölgelerini kovalıyor ancak henüz Ethereum’u 220 doların üzerine itebilecek bir kuvvet gösteremediler. Görünen o ki, yükseliş için 230 doların üzerinde bir kapanış ile önemli ölçüde artan boğa hacmi gerekiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner