Ethereum Bitcoin karşısında mağlup: 2023'ün en düşük seviyesi • CK
Yükleniyor...

Ethereum Bitcoin karşısında mağlup: 2023’ün en düşük seviyesi

Ethereum, Bitcoin karşısında bu yılın en düşük seviyesine ulaştı.

Ether Cryptocurrency Coin

Ethereum, Bitcoin karşısında bu yılın en düşük seviyesine ulaştı. Son verilere göre ETH/BTC ticaret çifti, Aralık 2021’deki 0,088 BTC zirvesinden tam bir tezat oluşturarak 0,059 BTC’ye düştü.

2023’ün en düşüğü

Ethereum geçmişine bakıldığında düşüş koşullarında Bitcoin’e kıyasla pazar payının azaldığını görmüştü. ETH’nin piyasa değerinde Bitcoin’i geçmesini tanımlamak için kullanılan bir terim olan “flippening”e çok yaklaştığı sayısız örneğe rağmen, dijital para birimi bu yıl henüz bu dönüm noktasına ulaşmayı başaramadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yükseliş evrelerinde Ethereum, büyük ölçüde akıllı sözleşme yetenekleri ve merkezi olmayan finansın (DeFi) yükselişi nedeniyle Bitcoin’i yakalama potansiyeli göstermişti. Ancak, mevcut ayı piyasasında, ETH bir kez daha ayağını kaybediyor gibi görünüyor.

ethereum 1

CoinGecko’nun son verileri, 26.979 dolar fiyatla yaklaşık 525,9 milyar dolarlık Bitcoin piyasa değerini kaydetti. Bu arada, Ethereum yaklaşık 194,4 milyar dolar piyasa değeri ve 1.617,48 dolar fiyatla takipte kaldı. Ayrıca geçtiğimiz hafta Bitcoin yüzde 3,2’lik ılımlı bir büyüme kaydederken, ETH yüzde 1,1’lik daha az etkileyici bir büyüme gösterdi ve 2023’ün en düşük seviyesini görmüş oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x