Yükleniyor...

Ethereum Bitcoin karşısında mağlup: 2023’ün en düşük seviyesi

Ethereum, Bitcoin karşısında bu yılın en düşük seviyesine ulaştı.

Ether Cryptocurrency Coin

Ethereum, Bitcoin karşısında bu yılın en düşük seviyesine ulaştı. Son verilere göre ETH/BTC ticaret çifti, Aralık 2021’deki 0,088 BTC zirvesinden tam bir tezat oluşturarak 0,059 BTC’ye düştü.

2023’ün en düşüğü

Ethereum geçmişine bakıldığında düşüş koşullarında Bitcoin’e kıyasla pazar payının azaldığını görmüştü. ETH’nin piyasa değerinde Bitcoin’i geçmesini tanımlamak için kullanılan bir terim olan “flippening”e çok yaklaştığı sayısız örneğe rağmen, dijital para birimi bu yıl henüz bu dönüm noktasına ulaşmayı başaramadı.

Yükseliş evrelerinde Ethereum, büyük ölçüde akıllı sözleşme yetenekleri ve merkezi olmayan finansın (DeFi) yükselişi nedeniyle Bitcoin’i yakalama potansiyeli göstermişti. Ancak, mevcut ayı piyasasında, ETH bir kez daha ayağını kaybediyor gibi görünüyor.

ethereum 1

CoinGecko’nun son verileri, 26.979 dolar fiyatla yaklaşık 525,9 milyar dolarlık Bitcoin piyasa değerini kaydetti. Bu arada, Ethereum yaklaşık 194,4 milyar dolar piyasa değeri ve 1.617,48 dolar fiyatla takipte kaldı. Ayrıca geçtiğimiz hafta Bitcoin yüzde 3,2’lik ılımlı bir büyüme kaydederken, ETH yüzde 1,1’lik daha az etkileyici bir büyüme gösterdi ve 2023’ün en düşük seviyesini görmüş oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner