Yükleniyor...

Dtec Yapay Zeka Destekli Sanal Araç Asistanı ve Dtec Token Lansmanı

Dtec Teknoloji şirketi, 7 yıldır geliştirilmekte olan ve otomotiv endüstrisinde devrim yaratan Dtec Yapay Zekalı Sanal Araç asistanı ve bu yazılımın Dtec token ekosistemi projesinin lansmanını gerçekleştirdi.

2323

Dtec Teknoloji şirketi, 7 yıldır geliştirilmekte olan ve otomotiv endüstrisinde devrim yaratan Dtec Yapay Zekalı Sanal Araç asistanı ve bu yazılımın Dtec token ekosistemi projesinin lansmanını gerçekleştirdi. Dtec, yapay zeka ile güçlendirilmiş akıllı araç asistanı olarak sürücülerin ve otomobil sahiplerinin yaşam tarzlarını ve sürüş deneyimlerini kökten değiştirmek için tasarlandı.

Dtec Assistant: Sürüş Deneyiminin Geleceği

Dtec Assistant, otomobillere ek donanım olarak satılmaya başlanmış olan, NLP yazılımları sayesinde benzerlerine nazaran çok daha üst kalitede, sürücülerin araçlarına her tür komutu vermesini ve anlaşılmasını sağlayan bir dizi yenilikçi özellik sunuyor.

Dtec, büyük bir yenilikle kullanıcılarının akıllı kol saatinden evdeki perdelere dek tüm akıllı cihazlara bağlanabilir böylece kullanıcılar hem otomobili ile sohbet edebilir hem de tüm akıllı cihazlarını otomobilini kullanırken dikkatini dağıtmadan yönetebilir.

a7d41918 cf7a 4378 82e0 ab297d7ab555

Dtec‘in arkasındaki yapay zeka sistemi sürücülerden ve çevrelerinden gelen verileri kullanarak sürücülerin ihtiyaçlarını öngörmek, kişiselleştirilmiş hizmetler sunmak ve sürüş deneyimini geliştirmek için öğrenir. Öğrendikçe sürücülerin sesli komutlarına gerek bırakmadan tahmin yöntemiyle asistanlık yapar.

Tüm bunları yaparken sürücülerin onayıyla, süreceklerden aldığı ve işlediği verileri ise hem Dtec ekosisteminin gelişip büyümesi , hem de dtec kullanıcıların faydasına olacak şekilde kullanır. Dtec, blok zincir tabanlı bir bileşen içerir ve gerçek zamanlı verileri kullanarak verimli ve kişiselleştirilmiş sürüş deneyimleri sağlar.

Dtec Token: Veri madenciliğiyle yolculuğun ödüllendirilmesi

Dtec Token (DTEC), Dtec ekosisteminin yerel ödeme ve ödüllendirme token’idir. DTEC token, izin veren cihazı satın alıp kullanan Dtec kullanıcılarının araç içindeki veri paylaşımı ve diğer katkılarını ödüllendirmek için kullanılır. Kullanıcılar, Dtec token ile teşvik edilerek, dtec yazılımını aracında kullanmaya ve ayrıca kullanım sırasında yapay zekanın öğrenmesine katkıda bulunmaya yönlendirilir. Böylece Dtec ekosisteminin giderek gelişmesi ve değerlenmesi hedeflenir.

Dtec’in CTOsu Gökhan Doğan, proje hakkında şunları dile getirdi;

Projemizin bir çok katmanı var. Bunlardan ilki 7 yıldır geliştirilen yapay zekalı araç asistanı, bir diğeri de son 1.5 yıldır kripto para alanında ekosisteme dönüştürülüp ödeme sistemi olarak kullanılması. Kendi üretimimiz olan 400’e yakın şarj istasyonumuz var ve pilot bölgelerde kuruluma geçiyoruz. Bunlar da ekosistemimize dahil. Dtec, Yapay zeka, blok zincir ve IoT entegrasyonuyla, sürücülerin sadece araçlarıyla değil, aynı zamanda yaşamlarıyla da daha bağlantılı olmalarını sağlayacak.”

Dtecin tokenizasyon sürecini yürüten web3 uzmanı ve ekonomist Emre İşlek ise, projeyle ilgili görüşlerini şu şekilde ifade etti;

“Dtec yazılımı otomotiv sektöründe önemli bir ihtiyacı karşılıyor ve kendine ait bir talebi var. Otomotiv sektöründen gelen bu talep ile token kullanım alanı ve ekosistem de büyüyecektir. Dtec yazılımına talebinin daha da artması yapay zeka teknolojimizin gelişimi de bağlı. Bu noktada yapay zekanın gelişimi için, dtec sanal asistan yazılımını aracında kullanıp veri paylaşımına izin veren kullanıcılara Dtec token teşvik olarak veriliyor. Yazılımımız, bu teşvik sayesinde kullanıcılara getiri sağladığı için yazılıma olan talep daha da artacak, ayrıca yapay zeka teknolojimizin kaynak sayısını da beraberinde artacaktır. Böyle token ekosistemimiz sürdürülebilir şekilde büyüyecektir. Yapılan simülasyonlarda bu döngünün Dtec Token’ın kullanım alanı doğrusal olarak arttırdığını gördük.

Böylece reel talep üzerine inşa edilmiş, arkasında gerçek bir değer olan uzun ömürlü, giderek genişleyen ve döngüsel bir kripto para ekosistemi inşa edilmiştir.”

1a2c4c97 4f59 49b9 9a37 341a58dc27f1

Dtec yazılımı kosgeb, tubitak, itu core ve Otomotiv İhracatçıları Birliği gibi kuruluşlardan teşvik, ödül ve dereceler almıştır. Ve şimdiden 2 tane otomotiv şirketiyle donanım satışı anlaşması yapılmıştır. Dtec Token, polygon ağı üzerine kurulmuştur ve certik tarafından audit yapılmıştır. 2025’te kendi mainnet’ine geçmesi planlanmaktadır.

Proje ekibi Şant Manukyan, Emre İşlek, Erkin Şahinöz, Tuncay Yıldıran, Erwin Vanmassenhove gibi güçlü ve uzman kişilerle dikkat çekmektedir. Şu an seed sale sürecinde olan projenin pre-sale tarihi ise 2023 yılının sonu olarak planlanmaktadır.

Daha fazla bilgi için https://dtec.space/‘i ziyaret edebilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner