Yükleniyor...

Ethereum Classic’te (ETC) hareketli saatler yaşanıyor!

Ethereum (ETH) hardfork'u olan Ethereum Classic (ETC) kritik bir bölgeye temas ederek yatırımcı kitlesini heyecanlandırdı.

Ethereum (ETH) hardfork’u olan Ethereum Classic (ETC) kritik bir bölgeye temas ederek yatırımcı kitlesini heyecanlandırdı.

Bir dönemi kasıp kavuran hardfork konusu, ETC‘nin yükselişiyle yeniden akıllara geldi. Geçtiğimiz haftalarda sert artışlarıyla Bitcoin SV (BSV) ve Bitcoin Cash (BCH) adından sık sık söz ettirmişti. Şimdilerdeyse Ethereum hardfork’u olan ETC ön plana çıkıyor. Kısa sürede yüzde 20 artış gösteren ETC önemli bir bölgeden satış baskısı görse de pozitif yöndeki hacmini ve hareketliliğini sürdürüyor.

ETC’deki yukarı yönlü hareket devam ettiği sürece diğer hardfork’larda hareketlilik görülür mü? ETC için hangi seviyelerin takibi önem taşıyor?

Sıradaki engeli aştığı takdirde yeni bir fuya başlatabilir!

Geçmiş dönemlerde önemli bir satış bölgesi olarak çalışan 22,23 ve 22,73 dolar aralığı, ETC’ye tekrardan zorluk çıkardı. Kısa bir sürede bu alana artış sergilemeyi başaran ETC satış dalgasıyla karşılaşınca 21,07 dolara kadar gevşedi. Şu an için minör direncin hemen altında işlem gören ETC kırmızı alanı aştığı zaman inanılmaz bir hacim yakalayabilir. Böyle bir senaryoda ilk olarak 23,86 dolara daha sonrasında ise sırasıyla 24,97 ve 26,78 dolara bir atak gelebilir. Bununla birlikte ise hardfork’larda yeni bir dönem başlayabilir.

BTC dominasyonundaki artışın devam etmesi, BTC fiyatının aşağı yönlü hareket etmesi veya hardfork’ların gelişme gösterememesi gibi unsurlar paritedeki satış yoğunluğunu artıracaktır. Böyle bir senaryoda ise ilk olarak 20,13 dolara bir düşüş beklenebilir. Bu seviyedeki alıcıların yeterli olmaması halinde ise sırasıyla 19,031 – 17,88 ve 17,01 dolara düşüşler kaydedilebilir.

Ekran Resmi 2023 12 07 12.10.00 1

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner